Aktualności - Biegam Bo Lubię

Zajmiemy się dzisiaj przez wielu z nas zaniedbywaną, niedocenianą i lekceważoną, a jakże ważną i istotną częścią treningu tak naprawdę każdego, nie tylko biegowego, jaką jest rozgrzewka.

2016-04-14 13:40

Pierwsze zajęcia w nowym sezonie za nami. Mam nadzieję, że oswoiliście się ze stadionem, tartanem, nowymi znajomymi no i naszymi wspaniałymi Nauczycielami Biegania. Najważniejszy pierwszy krok, który zazwyczaj jest najtrudniejszy, wykonaliście, wyszliście z domu…

2016-04-07 11:41

Wielkimi krokami zbliża się kolejny sezon ogólnopolskiej akcji „BiegamBoLubię”. Wiosna to idealny moment, by rozpocząć przygodę z bieganiem. W Ostrowcu Świętokrzyskim startujemy w niedzielę 3 kwietnia o godzinie 9.30 w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin.

2016-03-25 10:47

W weekend 2-3 kwietnia oficjalnie otwarty zostanie kolejny sezon ogólnopolskich zajęć BiegamBoLubię. W Ostrowcu Świętokrzyskim amatorzy biegania spotykać się będą w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin, w każdy czwartek o godzinie 18 i w każdą niedzielę o godzinie 9.30. W tym roku Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji chce do wspólnej aktywności zaprosić również zwolenników marszy nordic walking.

2016-03-18 14:15

Dobiegamy powoli do mety! Najbliższe spotkanie będzie ostatnim oficjalnym treningiem BiegamBoLubię w tym sezonie (w Ostrowcu Św. spotykamy się w niedzielę na Ostrowieckich Biegach Niepodległości). Okres biegów Niepodległości przyjęliśmy jako znakomity moment do finiszu naszej akcji. Nie bez przyczyny piszę oficjalnym, ponieważ nieoficjalnie w wielu miastach akcja będzie toczyła się dalej, co cieszy zarówno nas jak i samych uczestników. Po ponad 8 miesiącach zmagań na ponad siedemdziesięciu stadionach w całej Polsce nadszedł czas na ostatni trening podsumowujący całoroczne zmagania. Cieszymy się, że spędzaliście z nami sobotnie poranki i w zdrowiu pracowaliście nad lepszą formą, a przede wszystkich nad lepszym samopoczuciem. Drugi aspekt jest bardzo istotny, bo przecież biegamy bo lubimy!

2015-11-06 10:04

Już tylko trzy spotkania pozostały do oficjalnego zakończenia naszej tegorocznej edycji akcji BiegamBoLubię. Czas pędzi nieubłaganie i nie da się go zatrzymać! W zeszłym tygodniu walczyliście na podbiegach i zbiegach, oczywiści w formie imitacji, zaproponowanej przez trenerów z wykorzystaniem stadionu i specjalistycznych ćwiczeń. Wiemy, że zadanie które mieliście do wykonania przypadło do gustu wielu uczestnikom. Z Waszych opinii wynika, że było naprawdę wymagające i wniosło bardzo dużo do Waszego treningu. Na najbliższe spotkanie przygotowaliśmy dla Was kolejny ciekawy trening z wykorzystaniem znanych ćwiczeń. Skupimy się na aspekcie często zaniedbywanym ale bardzo pożądanym przez wszystkich biegaczy, czyli na poprawie techniki biegu.

2015-10-24 09:48

Kolejny test za nami. W ubiegłym tygodniu wszystkie stadiony wypełniły grupy osób chcących sprawdzić swoje możliwości na dystansie 1 kilometra. Musimy przyznać, że poszło Wam znakomicie. Drzemie w Was potencjał! Ale należy go pielęgnować kolejnymi treningami, dlatego w tym tygodniu przygotowaliśmy dla Was nowe zadanie biegowe, na którym nie może Was zabraknąć!

2015-10-16 13:01

Przed nami kolejny weekend naszych zajęć, ani się nie obejrzeliśmy, a już w kalendarzu mamy październik. Nastała jesień, liście spadają z drzew, sezon przeziębień w rozkwicie. Mamy dla Was lek na przesilenie jesienne, czyli zajęcia BiegamBoLubię. Nasza rozpędzona maszyna nie hamuje tylko podąża dalej i nakręca Was do aktywnego spędzania sobotniego przedpołudnia. A już na najbliższym spotkaniu czekają Was nie lada zadania.

2015-10-02 07:15

Sztafetowy weekend za nami. Udało się przebiec ponad 10 tysięcy kilometrów, które zostaną zamienione przez Fundację PKO Banku Polskiego na obiady dla potrzebujących. Większość osób, która przystąpiła tego dnia do rywalizacji miała możliwość po raz pierwszy zakosztować stadionowego biegania. Cieszymy się, że mogliście połączyć przyjemne z pożytecznym. Najlepszym sztafetom udało się przebiec ponad 20 kilometrów. Taki wynik daje średnią prędkość biegu na poziomie 3 minut na kilometr to naprawdę nie przelewki! Gratulujemy zawziętości i wytrwałości podczas biegu. PKO Bieg Charytatywny przeszedł w sferę wspomnień, a my podążamy dalej. Już na najbliższych zajęciach czekają na Was nie lada wyzwania. Jaki plan treningów przygotowaliśmy na sobotę przeczytacie poniżej.

2015-09-25 11:14

Reprezentacja „BiegamBoLubię” Ostrowiec Św. wzięła udział w ogólnopolskiej imprezie „PKO Bieg Charytatywny”. Akcja odbyła się w 12 miastach w całym kraju. Ostrowczanie pobiegli w Lublinie.

2015-09-22 17:34