Aktualności - Ostrowiec Biega

Start do Marszu Integracyjnego z Natalką na czele.

W niedzielę 25 września odbył się „Charytatywny MARSZoBIEG dla NATALKI”, który miał na celu zebrać środki finansowe na zakup specjalistycznego ultralekkiego aktywnego wózka inwalidzkiego dla ostrowczanki Natalki Śmieszek. Zadania tego podjęli się ostrowieccy propagatorzy Nordic Walking z nieformalnej grupy „Kijowa Wataha”. Do organizacji zaprosili Stowarzyszenie na rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „Szansa” oraz Fundację Centrum Rozwoju Regionalnego „EDU-BAŁT”. Wydarzenie odbyło się na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin oraz Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski.

2022-09-29 09:42
Najlepsi biegacze na podium w otoczeniu organizatorów imprezy.

W sobotę 24 września odbył się VIII Bieg Papieski - Ćmielów 2022, którego organizatorami była Parafia w Ćmielowie oraz Urząd Miasta i Gminy Ćmielów. Bieg miał na celu oprócz popularyzacji biegania uczczenie Dnia Papieskiego. Na starcie stanęła rekordowa ilość - 230 biegaczy w kliku kategoriach wiekowych.

2022-09-27 07:58
Grafika promująca imprezę.

25 września na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin oraz Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski odbędzie się Charytatywny MARSZoBIEG dla NATALKI, który ma na celu zebrać środki finansowe na zakup specjalistycznego ultralekkiego aktywnego wózka inwalidzkiego dla niepełnosprawnej mieszkanki Ostrowca Świętokrzyskiego. Zadania tego podjęli się ostrowieccy propagatorzy Nordic Walking z nieformalnej grupy „Kijowa Wataha”. Do organizacji zaprosili Stowarzyszenie na rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „Szansa”, którego Natalia jest podopieczną oraz Fundację Centrum Rozwoju Regionalnego „EDU-BAŁT”.

2022-09-20 12:18
Start do biegu na stadionie w Ćmielowie.

W najbliższą sobotę, 24 września, odbędzie się VIII Bieg Papieski ze startem i metą na Stadionie Leśnym w Ćmielowie. Imprezie towarzyszyć będzie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim, który przeprowadzi elektroniczny pomiar czasu w biegu głównym i marszu nordic walking.

2022-09-20 12:01
Uczestnicy rywalizacji na leśnym odcinku trasy

W Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin odbył się drugi Piknik Sportowo - Integracyjny z Niebieskim Jeżykiem. Uczestnicy imprezy mieli do wyboru bieg na ok 7 km, marsz nordic walking na 5 km lub jazdę na rowerze na odcinku 7 km. Wśród biegaczy zwyciężył kielczanin Paweł Telka, najszybciej trasę marszu pokonał ostrowczanin Remigiusz Woźniak, a trasę rowerową Łukasz Gawlak (również z Ostrowca Świętokrzyskiego).

2022-05-23 07:54
Pamiątkowe zdjęcie licznej grupy Chodzę Bo Lubię Ostrowiec Świętokrzyski.

W minioną sobotę odbyła się II edycja Bałtowskiego Cross-Cement Ożarów. W ramach imprezy, której bazą był Jura Park Bałtów, odbyły się biegi na ok. 21km i 6,5km oraz Marsz Nordic Walking.

2022-05-16 11:19
Grafika promująca imprezę przedstawiająca nazwę oraz logotypy organizatorów i partnerów

W dniu 21 maja w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin odbędzie się "Piknik Sportowo - Integracyjnego z Niebieskim Jeżykiem". Patronat honorowy nad imprezą objęli Starosta Ostrowiecki Marzena Dębniak oraz Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, a zorganizują ją Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Autyzmem i innymi Niepełnosprawnościami "Niebieski Jeżyk" oraz Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Ostrowcu Świętokrzyskim. W ramach pikniku odbędzie się bieg, marsz nordic walking oraz przejazd rowerami, a dochód z imprezy zostanie spożytkowany na zakup sprzętu rehabilitacyjnego.

2022-04-26 07:46
Start uczestników 4. Ostrowieckiego Półmaratonu Leśnego

Właśnie ruszyły zapisy na 5. Ostrowiecki Półmaraton Leśny, który po raz kolejny odbędzie się na terenie Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu „Krzemionki”. Organizatorzy - Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy "OstroBiec", w tym roku zaproszą 300 osób na wspaniałą leśną przygodę. Biegacze będą mogli się sprawdzić na dwóch dystansach: tytułowym półmaratonie, czyli około 21-kilometrowym dystansie oraz biegu towarzyszącym – Leśnej Siódemce (7km). Na trasie Leśnej Siódemki przebiegać będzie również Marsz Nordic Walking.

2022-04-21 09:16
Liczną grupę na starcie marszu nordic walking stanowiła grupa Chodzę Bo Lubię Ostrowiec Świętokrzyski

W miniony weekend w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin odbyła się 2. edycja biegu Ło-Men-Run, organizowanego przez Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy OstroBiec. Piękna, słoneczna pogoda przyczyniła się do wysokiej frekwencji. Oba dystanse przebiegło prawie dwustu uczestników. Panie i Panowie, wszyscy obowiązkowo w spódnicach, wspólnie pobiegli dla Roksany, która walczy z bardzo trudnym przeciwnikiem - rakiem i dzielnie stawia mu czoło. Dzięki zaangażowaniu uczestników imprezy udało się zebrać 7918,07 zł, a pieniądze te pomogą jej w tej nierównej walce.

2022-03-17 07:46
Rafał Gontarczyk na Arena Toruń

W Arena Toruń odbywają się 66. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski. W mistrzostwach w barwach RLTL Optima Radom wziął udział ostrowczanin Rafał Gontarczyk. W biegu na 3000m uplasował się na 14. miejscu, notując na mecie najlepszy w karierze wynik 8:32,96.

2022-03-07 08:59
Strona:1235678...23