Aktualności - MosirGutwinRun

Sylwek Lepiarz triumfuje na inaugurację MosirGutwinRun2014

Przy pięknej majowej pogodzie w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin zainaugurowana została druga edycja cyklu biegów MosirGutwunRun. Nowa formuła imprezy zakłada w swojej idei skompletowanie dystansu „Maratonu i/lub Półmaratonu na raty”. W niedzielne przedpołudnie obie trasy – 10.549m i 5.275m – najszybciej pokonał ostrowczanin Sylwester Lepiarz. O ile jednak na krótszym dystansie nie miał sobie równych, to na dłuższej trasie dzielnie dotrzymywał mu kroku Tomasz Cieślik z Bałtowa.

Na starcie na krótszym dystansie, mierzącym „ćwiartkę” półmaratońskiej trasy, stanęło 28 osób. Wyznaczony limit czasowy trasy – 45 minut – dla nikogo nie okazał się barierą nie do pokonania. W czołówce premierowego startu MosirGutwinRun2014 nie było niespodzianek. Niezagrożony jako pierwszy linię mety przekroczył triumfator klasyfikacji Open z 2013 roku Sylwester Lepiarz. Nieco ponad 2 minuty za nim finiszował wicemistrz sprzed roku – Kacper Kwiecień. Na dwukrotnie dłuższym dystansie, gdzie rywalizowało 38 osób, walka o historyczne zwycięstwo (na tym dystansie rywalizacja rozgrywana była po raz pierwszy) pozostała nierozstrzygnięta, bo linię mety ex aequo na pierwszym miejscu minęli Sylwester Lepiarz i Tomasz Cieślik. Na trzecim miejscu rywalizację na obu dystansach kończył Grzegorz Rakoczy ze Starachowic. Wśród kobiet najszybciej oba biegi pokonała ostrowczanka Dominika Łukasiewicz – 11. w Open „Półmaratonu na raty” i 24. w Open „Maratonu na raty”.

Podobnie jak przed rokiem rywalizacji na Gutwinie nadany został międzynarodowy charakter, a to za sprawą startu biegacza z Uzbekistanu. Trasę 10.549m Nadir Alimjanov pokonał w czasie 51.17, co dało mu 23 pozycję.

Po zakończeniu dłuższego biegu przeprowadzono biegi dla dzieci i młodzieży (do 13 lat). To również nowość w porównaniu do premierowego cyklu MosirGutwinRun. Na razie nie cieszyły się one zbyt dużą popularnością, ale wierzymy, że najmłodsi amatorzy biegania z czasem przekonają się do nich, tak jak polubili bieganie na Gutwinie ich rodzice, a w wielu przypadkach również dziadkowie.

Partnerami MosirGutwinRun2014 są Nadleśnictwo Ostrowiec Św. - na terenie którego przebiega część obu wytyczonych tras, Grupa Ratownicza przy ostrowieckim PCK – która zapewnia profesjonalną obsługę medyczną imprezy oraz Piekarnia i Cukiernia „Skalski” – której wsparcie zapewnia uzupełnienie utraconych podczas rywalizacji kalorii w postaci słodkiego poczęstunku na mecie.

Kolejna impreza w ramach MosirGutwinRun2014 odbędzie się 24 maja.