Aktualności - Aktywna Majówka z MOSiRem

Biegowa Majówka z MOSiRem


Długi weekend majowy to w kalendarzu ostrowieckiego biegacza tradycyjna „Biegowa Majówka”. Podczas czterech dni, od 1 do 4 maja, w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin organizowane będą godzinne zajęcia dla amatorów biegania oraz nordic walking.

Biegowa Majówka na Gutwinie odbywać się będzie w czwartek i piątek o godzinie 17, w sobotę o godzinie 9:30 (w ramach ogólnopolskiej akcji BiegamBoLubię), a w niedzielę o godzinie 10 (w ramach imprezy MosirGutwinRun2014). Zbiórka chętnych za każdym razem będzie się odbywać w okolicy „WOPRówki”.

Na specjalnie wyznaczonych trasach, pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, będzie można pobiegać lub wziąć udział we wspólnych marszach nordic walking. Marsze z wykorzystaniem kijków stają się coraz popularniejszą formą ruchu w Polsce – również w naszym mieście. Świadczą o tym coraz większe grupy nordicwalkerów spotykanych na miejskich skwerach, w parkach czy właśnie na Gutwinie. Propozycja MOSiR jest skierowana nie tylko do osób już uprawiających nordic walking, ale również do tych, którzy chcą spróbować tej formy ruchu po raz pierwszy. Do dyspozycji będzie bezpłatna wypożyczalnia specjalistycznych kijków, a w pierwszych krokach nordic walking pomoże wykwalifikowany instruktor, który nauczy przyjmować prawidłową postawę podczas chodzenia z kijkami oraz pokaże techniki chodzenia.

2014-04-29 09:21 | Autor: JS