Aktualności - Ostrowiec Biega

Ostrowiec Świętokrzyski po raz siódmy policzył się z cukrzycą!


Start do biegu głównego.

W niedzielę w Parku Miejskim odbył się 7. Bieg "Policz się z cukrzycą" zorganizowany przez Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy "OstroBiec" oraz Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ostrowcu Świętokrzyskim, przy współpracy m.in. Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Oddział Powiatowy w Ostrowcu Świętokrzyskim. Biegacze i chodziarze, których na starcie stanęło prawie 200 osób, zebrali 5380zł. Tradycyjnie całkowity zysk z biegu wsparł realizowany przez WOŚP Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi dla Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą.

Podobne biegi, pod flagą WOŚP, odbywały się wczoraj w całym kraju, a w stolicy biegacze wsparli orkiestrę Jurka Owsiaka już po raz 18. We wspólnej akcji biorą udział również tysiące wirtualnych biegaczy, którzy biegają z Fundacją z różnych zakątków świata, a swój udział rejestrują za pomocą specjalnej aplikacji.

Patronat honorowy nad ostrowiecką imprezą objęli Wiceprezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Artur Łakomiec i Starosta Ostrowiecki Marzena Dębniak, a "globalnie" patronatu udzielił Minister Sportu i Turystyki Sławomir Nitras.

Fot. Andrzej Partyka

2024-01-29 08:53 | Autor: MOSiR