Aktualności - MosirGutwinRun

Jagieło, Pronobis i Łukasiewicz zwycięzcami 5. rundy XI MosirGutwinRun


Na czele biegaczy rywalizacujących na dystansie 5 kilometrów Przemysław Pronobis.

Jedenasta odsłona cyklu MosirGutwinRun weszła w decydującą fazę. W niedzielę odbyła się piąta z sześciu zaplanowanych rund. Biegi na 10 i 5 kilometrów oraz marsz nordic walking ukończyło tym razem 277 osób. Pod nieobecność Sylwestra Lepiarza zwycięstwami podzielili się Michał Jagieło (na 10km) oraz Przemysław Pronobis (5km). Do rywalizacji wróciła natomiast Dominika Łukasiewicz i ponownie nie miała sobie równych wśród kobiet, na obu dystansach. Marsz Nordic Walking najszybciej pokonali Ewelina Zając i Robert Zaleski.

W piątej odsłonie Maratonu na raty wzięło udział 81 osób. Zwycięzca potrzebował 38 minut i 16 sekund, by pokonać dystans nieco ponad 10 kilometrów, a był nim Michał Jagieło z niedalekiej Lubieni. Tuż za nim o pozostałe miejsca na podium walczyli ostrowczanin Konrad Sulik (00:38:24) i mieszkaniec Iłży Michał Kolaszt (00:38:34).
Wśród kobiet najszybciej na mecie zameldowała się wspomniana Dominika Łukasiewicz (Ostrowiec Świętokrzyski), której zajęło to 43 minuty i 31 sekund. Kolejne podium w tegorocznej edycji zanotowała na swoim koncie inna z ostrowczanek, Ula Sokół (00:49:48), finiszując na drugim miejscu, a podium uzupełniła Alicja Dorochowicz z… Torunia (00:51:43).

Zobacz: Wyniki biegu na 10km | Zdjęcia z biegu na 10km

W biegu zaliczanym do Półmaratonu na raty wzięło udział tym razem 124 osoby. Swoje pierwsze zwycięstwo w 11-letniej historii MosirGutwinRun wywalczył Przemysław Pronobis (Ostrowiec Świętokrzyski), wyłączając na mecie czas po 19 minutach i 3 sekundach. Drugi finiszował Rafał Lewocha (Jastrząb, 00:19:36), a na trzecim miejscu dobiegł pochodzący z ostrowczanin z urodzenia, a warszawianin z wyboru – Marcin Matysiak (00:20:24).
Tuż za najlepszą trójką mężczyzn do mety dobiegła najszybsza z kobiet Dominika Łukasiewicz (00:20:31), a za finiszowały dwie Kingi – Myśliwska z Ostrowca Świętokrzyskiego (00:22:53) i Jagieło z Lubieni (00:22:55).

Zobacz: Wyniki biegu na 5km | Zdjęcia z biegu i marszu na 5km

Marsz Nordic Walking, tradycyjnie rozgrywany na trasie Półmaratonu na raty, ukończyło tym razem 72 osoby, a najszybciej znów zrobiła to… kobieta(!) – ostrowczanka Ewelina Zając (00:37:23). Na kolejnych miejscach wśród kobiet uplasowały się Aneta Czuba z Ostrowca Świętokrzyskiego i Karolina Lutek z Radomia. Drugi open i najlepszy wśród mężczyzn był Robert Zaleski z Kunowa (00:37:32). W rywalizacji panów ustąpili mu dwaj Krzysztofowie z Ostrowca Świętokrzyskiego, Tworzewski i Kucharski.

Zobacz: Wyniki Marszu Nordic Walking | Zdjęcia z biegu i marszu na 5km

Tradycyjnie, pomiędzy rywalizacją na 10 i 5 kilometrów, biegały też dzieci, ścigając się na dystansach od 100 do 1000 metrów. W ramach 5. rundy na starcie stanęło 48 dzieciaków. W najstarszej grupie zwyciężyli Lena Rej i Hubert Sitek.

Zobacz: Zdjęcia z biegów dzieci

Patronat nad imprezą sprawują Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego i Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski.

Partnerami XI MosirGutwinRun 2023 są Zakład Produkcyjno – Handlowy Adax, Depil Concept, Ośrodek Szkolenia Kierowców ZygZak, Restauracja Primo, Konrad Słowik - Osteopatia i Fizjoterapia, Centrum Rehabilitacji Markmed, Sport Medical - Tlenoterapia Hiperbaryczna, Agencja Reklamowa KreoGraf, Bałtowski Kompleks Turystyczny, Gościniec Bałtowski Zapiecek, Szwajcaria Bałtowska, Browar Bałtów, Biuro Ochrony Osób i Mienia Scorpion, Galeria Mebli Arkadia, MimiTorek, Salon Komputerowy Render 2000, Centrum Sport, Finow Polska, Pizzeria DaGrasso oraz Fundacja Bo w Nas jest Moc.

Patronami medialnymi są Radio Kielce, Rekord - Radio Świętokrzyskie, Radio Ostrowiec, Gazeta Ostrowiecka, Świętokrzyskie 7 Dni, CoZaDzien.pl, OstrowiecNews.pl.

2023-09-18 12:22 | Autor: MOSiR