Aktualności - MosirGutwinRun

Jagi Team z trzecim zwycięstwem wśród rodzin

Małżeństwo Machnickich podczas wspólnego biegu na 5km.

Sześć drużyn stanęło w szranki Klasyfikacji Rodzinnej podczas 3. rundy cyklu „XI MosirGutwinRun 2023 – Maraton i Półmaraton na raty”. Po raz trzeci w tegorocznej „zabawie” najlepsi okazała się rodzina Jagieło w składzie Michał, Kinga, Lilianka i Maja. Na startujących pod szyldem „Jagi Team” liderów klasyfikacji generalnej mocno naciskały trzy zespoły, które tego dnia uplasowały się na następnych miejscach.

Debiutujący w tegorocznej Klasyfikacji Rodzinnej Team Never Give Up składający się z braci Rafała i Sebastiana Gontarczyków osiągnął w niedzielę najlepszy sumaryczny czas za pokonanie biegów na ok. 10 i 5km, ale przegrał rywalizację z Jagi Team punktami bonusowymi. Skromny dwuosobowy skład pozwolił im jednak na zajęcie drugiego miejsca. Ostatnie miejsce na podium zajęli Połowniacy, którzy wygrali z Pawelcami lepszym czasem z biegów na 10 i 5km.

Ideą prowadzenia Klasyfikacji Rodzinnej jest promocja biegania całymi rodzinami. Drużyna rodzinna musi składać się z co najmniej dwóch osób spokrewnionych ze sobą w linii prostej (np. dziecko + rodzic(e) + dziadek, dzieci + rodzic(e) + babcia, wnuczek + dziadek, wnuczek + babcia, rodzeństwo, małżeństwo).

Warunkiem koniecznym do sklasyfikowania teamu w danej rundzie cyklu jest zaliczenie biegu na dystansie 10km oraz biegu lub marszu na dystansie 5km przez dwie różne osoby. Udział w zabawie więcej niż dwóch osób pozwala na gromadzenie punktów bonusowych.

O ostatecznej lokacie w klasyfikacji rodzinnej cyklu zdecyduje największa suma punktów zdobytych podczas czterech z sześciu rund (w przypadku zaliczenia więcej niż czterech rund brane będą pod uwagę tylko cztery najlepsze wyniki punktowe).

12Heba11-

Patronat nad imprezą sprawują Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego i Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski.

Partnerami XI MosirGutwinRun 2023 są Zakład Produkcyjno – Handlowy Adax, Depil Concept, Ośrodek Szkolenia Kierowców ZygZak, Restauracja Primo, Konrad Słowik - Osteopatia i Fizjoterapia, Centrum Rehabilitacji Markmed, Sport Medical - Tlenoterapia Hiperbaryczna, Agencja Reklamowa KreoGraf, Bałtowski Kompleks Turystyczny, Gościniec Bałtowski Zapiecek, Szwajcaria Bałtowska, Browar Bałtów, Biuro Ochrony Osób i Mienia Scorpion, Galeria Mebli Arkadia, MimiTorek, Salon Komputerowy Render 2000, Centrum Sport, Finow Polska, Pizzeria DaGrasso oraz Fundacja Bo w Nas jest Moc.

Patronami medialnymi są Radio Kielce, Rekord - Radio Świętokrzyskie, Radio Ostrowiec, Gazeta Ostrowiecka, Świętokrzyskie 7 Dni, CoZaDzien.pl, OstrowiecNews.pl.