Aktualności - MosirGutwinRun

Grzywna, Gontarczyk i Łukasiewicz oraz Woźniak i Flisek najszybsi w lipcu na Gutwinie


Samotny finisz Rafała Gontarczyka w biegu na 5 kilometrów

W pierwszą niedzielę lipca w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin odbyła się 3. runda biegów i marszów cyklu „X MosirGutwinRun 2022 – Maraton i Półmaraton na raty”. Aura okazała się bardzo przyjazna, bo po fali upałów przyszło przyjemne dla biegaczy ochłodzenie. Paradoksalnie nie miało to jednak większego przełożenia na frekwencję. Bieg na 10km ukończyło 81 osób, w biegu na 5km wystartowało 141 osób, w marszu nordic walking 68, a w biegach dzieci 43 osoby.

Najszybciej trasę 10-kilometrowego biegu pokonał Hubert Grzywna z Nieprowic (37:47). Tylko 2 sekundy do zwycięzcy stracił Michał Jagieło (Lubienia), ale panowie nie walczyli ze sobą o końcowy triumf, gratulując sobie wspólnego biegu jeszcze kilka metrów przed metą. I choć linię mety przekroczyli wspólnie, to o końcowej kolejności zdecydowała różnica… czasów netto. Nieco ponad minutę za plecami zwycięzców finiszował Michał Kolasz z Iłży (38:59). Wśród kobiet podium podzieliły między siebie ostrowczanki Dominika Łukasiewicz (43.03) i Justyna Słowik (50.22) oraz Beata Szymczyk z Sienna (52.53).

Zobacz: Wyniki biegu na 10km | Zdjęcia z biegu na 10km

Wydarzeniem rywalizacji na dystansie o połowę krótszym było pojawienie się na starcie czołowego średniodystansowca w kraju, ostrowczanina Rafała Gontarczyka. Jeszcze w czerwcu, podczas 98. Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce mogliśmy podziwiać go w finałowym starciu na dystansie 1500 metrów, gdzie zajął 13. miejsce, a w minioną niedzielę pokazał się po raz pierwszy w tym roku w rywalizacji na Gutwinie. I pokazał się z bardzo dobrej strony ustanawiając od razu nowy rekord obecnej trasy biegu na 5km (16.49). Wcześniejszy należał do Sylwestra Lepiarza i wynosił 17:23. Pod nieobecność naszego „górala” z Wronowa Gontarczyk był poza zasięgiem rywali. Drugi na mecie był Michał Jagieło (Lubienia, 19.13), a trzeci Przemysław Pronobis (Ostrowiec Świętokrzyski, 19.31). W rywalizacji kobiet znów poza zasięgiem była też Dominika Łukasiewicz (Ostrowiec Świętokrzyski, 20.04), a podium uzupełniły Kinga Myśliwska (Ostrowiec świętokrzyski, 23.09) i Justyna Słowik (Ostrowiec Świętokrzyski, 25.20).

Zobacz: Wyniki biegu na 5km | Zdjęcia z biegu i marszu na 5km

Show biegaczom skradli tym razem najmocniejsi uczestnicy… marszu nordic walking, Remigiusz Woźniak i Blanka Flisek, którzy do ostatnich metrów 5-kilometrowej trasy mocno rywalizowali o palmę pierwszeństwa w 3. rundzie cyklu. Tę wciąż dzierżyć będzie mógł instruktor zajęć Chodzę Bo Lubię Ostrowiec Świętokrzyski, ale finiszująca 3 sekundy za nim ostrowczanka z Krakowa Blanka Flisek tuż za metą obiecała wziąć w końcu rewanż na Woźniaku i zwyciężyć w zestawieniu open marszu podczas sierpniowej rundy! Trzymamy za słowo!

Zobacz: Wyniki marszu na 5km | Zdjęcia z biegu i marszu na 5km

Tradycyjnie między rywalizacją na 10km i 5km w rolach głównych wystąpili najmłodsi. W biegach dzieci z klas IV-VI szkół podstawowych wzięło udział dziesięcioro dzieci, a najlepsi okazali się Miłosz Jagieła wśród chłopców oraz Gabriela Heba wśród dziewczynek. W biegach dla dzieci z młodszych klas "podstawówek" wzięło udział 13 osób, a w biegu przedszkolaka 20.

Zobacz: Biegi dzieci | Zdjęcia z biegów dzieci.

Patronat nad imprezą sprawują Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński i Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski.

Partnerami X MosirGutwinRun 2022 są Zakład Produkcyjno – Handlowy Adax, Piekarnia & Cukiernia Skalski, Konrad Słowik - Osteopatia i Fizjoterapia, Ośrodek Szkolenia Kierowców ZygZak, Bank Pocztowy Kielce, Galeria Mebli Arkadia, Bałtowski Kompleks Turystyczny, Gościniec Bałtowski Zapiecek, Castorama, Sport Medical - Tlenoterapia Hiperbaryczna, Centrum Rehabilitacji Markmed, Biuro Ochrony Osób i Mienia Scorpion, Agencja Reklamowa KreoGraf, MimiTorek, Pizzeria DaGrasso, Salon Komputerowy Render 2000, Impuls Czyżewscy Dom Treningu, Depil Concept oraz Fundacja Bo w Nas jest Moc.

Patronami medialnymi są Lokalna.TV, Radio Kielce, Rekord - Radio Świętokrzyskie, Radio Ostrowiec, Echo Dnia, Gazeta Ostrowiecka, Świętokrzyskie 7 Dni, CoZaDzien.pl, OstrowiecNews.pl.

2022-07-04 12:40 | Autor: MOSiR