Aktualności - Ostrowiec Biega

Ło-Men-Run 2 – pobiegli w spódnicach!


Liczną grupę na starcie marszu nordic walking stanowiła grupa Chodzę Bo Lubię Ostrowiec Świętokrzyski

W miniony weekend w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin odbyła się 2. edycja biegu Ło-Men-Run, organizowanego przez Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy OstroBiec. Piękna, słoneczna pogoda przyczyniła się do wysokiej frekwencji. Oba dystanse przebiegło prawie dwustu uczestników. Panie i Panowie, wszyscy obowiązkowo w spódnicach, wspólnie pobiegli dla Roksany, która walczy z bardzo trudnym przeciwnikiem - rakiem i dzielnie stawia mu czoło. Dzięki zaangażowaniu uczestników imprezy udało się zebrać 7918,07 zł, a pieniądze te pomogą jej w tej nierównej walce.

Mimo, że bieg miał charytatywny charakter, nie obyło się bez małej rywalizacji. W biegu na dystansie 5km zwyciężyli Michał Deska, Konrad Słowik i Paweł Heda – wśród mężczyzn oraz Beata Woźniak, Justyna Słowik i Izabela Komar – wśród kobiet. W marszu nordic walking, na tym samym dystansie, najszybsi byli Remigiusz Woźniak, Łukasz Pater i Jacek Tarnowski – wśród panów oraz Aneta Rogala, Wioletta Dąbek i Magdalena Wójtowicz – wśród pań.

Organizatorzy dziękują Staroście Ostrowieckiemu Marzenie Dębniak i Prezydentowi Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosławowi Górczyńskiemu za objecie patronatem imprezy oraz współorganizatorom KOBIEty biegajĄ Ostrowiec Świętokrzyski, Fundacji Bo w nas jest moc, Fundacji Aktywnych Mam, Stowarzyszeniu Ostrowiecki Klub Amazonka, a także partnerom - Nadleśnictwu Ostrowiec Świętokrzyski, Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim, Radzie Osiedla Gutwin, Harcerskiemu Centrum Pierwszej Pomocy w Ostrowcu Świętokrzyskim, Centrum Wolontariatu w Ostrowcu Świętokrzyskim, Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Sportu w Waśniowie, Lokalni Humanitarni, Uniwersytetowi Trzeciego Wieku w Ostrowcu Świętokrzyskim, Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Ruchowo SARON, Ostrowieckim Morsom i Foczkom, Pixelcolor, MF Foto oraz sponsorom – Perfectdoor, Castorama, Biuro Ochrony Osób i Mienia Scorpion, GYNIC Studio Kobiet, FizjoSpa Fizjoterapia Uroginekologiczna&Wellness mgr Anna Frejlich i patronom medialnym - Rekord - Radio Świętokrzyskie, Radio Ostrowiec, Lokalna.TV, Echo Dnia, Gazeta Ostrowiecka i Radio Kielce.

2022-03-17 07:46 | Autor: MOSiR