Aktualności - Ostrowieckie Biegi Niepodległości

Ważne informacje dla uczestników Ostrowieckich Biegów Niepodległości 2021


Miejsce wydawania pakietów startowych

👉 Przydzieliliśmy numery startowe osobom, które opłaciły start w biegu i marszu.
Lista startowa: Biegu 10km | Marszu 5km

👉 Z 500 miejsc, które przygotowaliśmy dla Was na bieg i marsz pozostało 81, dlatego 11 listopada będziemy kontynuować zapisy. Jeśli będzie więcej chętnych na marsz nordic walking, będziemy przesuwać wolne miejsca w ramach dostępnych w biegu na marsz. Decyduje kolejność zgłoszeń! Czekamy na Was już od godziny 8!

👉 Nie, nie zwracamy opłaty startowej z powodu: złapałem kontuzję, wirusa lub znalazłem w okolicy bieg z lepszymi nagrodami i mniejszą konkurencją. Możliwe było wyłącznie przepisanie pakietu startowego na innego uczestnika i rozliczenie się z nim z poniesionych kosztów.

👉 Pakiety startowe wydajemy tylko w dniu imprezy, tj. 11 listopada w godzinach 8-12, w biurze zawodów. Można odebrać pakiet i nie wystartować, ale w takim wypadku nie przysługuje medal, który czeka na mecie za ukończenie biegu/marszu.

👉 Komunikacja: Wejście do biura zawodów, która zlokalizowana będzie w sali konferencyjnej Hali Sportowo – Widowiskowej, będzie dostępne od ulicy Świętokrzyskiej. W biurze zawodów zatrzymują się wyłącznie osoby, które będą chciały zapisać się i/lub dokonać płatności. Osoby zapisane z opłaconym pakietem startowym przechodzą przez biuro zawodów w kierunku holu, skąd po schodach schodzą na niższy poziom, gdzie znajdować się będą szatnie i depozyty (kilka stanowisk, podzielonych zgodnie z przydzielonymi numerami startowymi) i tam pobierają pakiety startowe. Dalej wracamy na poziom „0”, skąd kierujemy się do wyjścia na stadion – do strefy startu i mety oraz na rozgrzewkę (boisko treningowe za stadionem).

👉 W związku z wciąż obowiązującymi w kraju obostrzeniami covidowymi na terenie Zespołu Obiektów Sportowych KSZO, gdzie zlokalizowane będzie biuro zawodów, szatnie i depozyty, strefa startu i mety, strefa regeneracji i strefa dekoracji, obowiązuje zakrywanie ust i nosa.

👉 Na terenie Zespołu Obiektów Sportowych KSZO ustawione zostaną dezynfekatory – prosimy o dezynfekcję rąk.

👉 W pakiecie startowym znajdziecie kupon na gorący posiłek, który wydawany będzie w godzinach 13-15 między halą a stadionem. Nie będzie przygotowanych stolików, z uwagi na konieczność zachowywania odstępów, ale do Waszej dyspozycji będą zadaszone trybuny stadionu, gdzie będziecie mogli się posilić.

👉 Tuż za półmetkiem biegu (w okolicy Ostrowieckiego Browaru Kultury) będzie czekał punkt z wodą oraz bananami i czekoladą. Niedaleko znajdziecie też toalety.

👉 W Hali Sportowo – Widowiskowej będziecie mogli po biegu skorzystać z prysznica, zlokalizowanego na poziomie szatni i depozytów (-1).

👉 Po biegu, już od godziny 13, zapraszamy do strefy regeneracji, która zlokalizowana będzie na głównej arenie Hali Sportowo – Widowiskowej, a gdzie będziecie mogli odpocząć, napić się zdrowego soku, zjeść dodatkowy – zdrowy posiłek regeneracyjny, skorzystać z bezpłatnego masażu, zaczekać na ceremonię dekoracji.

👉 Zapraszamy na ceremonię dekoracji od godziny 15 na główną arenę Hali Sportowo – Widowiskowej, nie tylko najlepszych w kategoriach open i kategoriach wiekowych w biegu na 10km, ale również… pozostałych uczestników biegu i marszu Nordic Walking.

Wykaz dodatkowych nagród w biegu i marszu:
- najstarszy uczestnik biegu,
- najstarsza uczestniczka biegu,
- najmłodszy uczestnik biegu,
- najmłodsza uczestniczka biegu,
- najstarszy uczestnik marszu nordic walking,
- najstarsza uczestniczka marszu nordic walking,
- najmłodszy uczestnik marszu nordic walking,
- najmłodsza uczestniczka marszu nordic walking,
- 102. na mecie (łącznie biegu i marszu),
- 103. na mecie (łącznie biegu i marszu),
- dziesięć pierwszych osób na mecie marszu nordic walking,
- za ukończenie wszystkich biegów ulicznych od 2015 roku.

👉 Przypominamy, że każdy uczestnik biegu na 10km chcący wziąć udział w dodatkowej klasyfikacji „NAJSZYBSI MIESZKAŃCY OSTROWCA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO” (Regulamin) powinien okazać się przy odbiorze pakietu startowego dokumentem poświadczającym stałe zameldowanie w Ostrowcu Świętokrzyskim. Może to być:
- dowód osobisty,
- paszport,
- prawo jazdy,
- aplikacja mObywatel https://www.gov.pl/web/mobywatel,
- oświadczenie z Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim.

⚠️ Przestrzegamy, że nie będziemy pozytywnie weryfikować ani na "słowo honoru", ani na "krzyk", ani "poświadczenie sąsiada/kolegi"❗️ Nie przyjmujemy też do wiadomości tłumaczeń w stylu "ale ja nie wiedziałem(am)"❗️
Do rywalizacji w ramach „NAJSZYBSI MIESZKAŃCY OSTROWCA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO” zakwalifikowane zostaną wyłącznie osoby, które podczas pracy biura zawodów (11 listopada w godzinach 8-12) okażą się jednym z w/w dokumentów, potwierdzających stałe zameldowanie w Ostrowcu Świętokrzyskim❗️

⚠️ Przypominamy, że w nowych dowodach osobistych nie ma już rubryki z wykazanym adresem zameldowania. Dobrym rozwiązaniem jest zainstalowanie w swoim smartfonie aplikacji mObywatel, która posiada rozszerzone dane, m.in. adres stałego zameldowania 👇
https://www.gov.pl/web/mobywatel

Czym jest mObywatel?
mObywatel to prosty sposób na okazanie i potwierdzenie danych – „w realu”, w aplikacjach mobilnych i online.

Skąd biorą się dane w mObywatelu?
mObywatel korzysta z aktualnych danych tożsamości, które znajdują się w rejestrach państwowych.

Ile to kosztuje?
Aplikacja i dokumenty są bezpłatne.

Jak aktywować (dodać) dokument mObywatel?
Do aktywowania mObywatela potrzebujesz Profilu Zaufanego - to "przepustka" do Twojej aplikacji oraz do innych usług e-administracji.

2021-11-10 17:14 | Autor: MOSiR