Aktualności - MosirGutwinRun

MosirGutwinRun w międzynarodowej obsadzie!

W Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin odbył się czwarty bieg cyklu MosirGutwinRun2013. Kolejny raz padł rekord frekwencji. Tym razem na starcie stanęło aż 84 osoby! Co warte odnotowania, impreza nie tylko rozrasta się z biegu na bieg, ale nabiera również międzynarodowej rangi. W niedzielę najszybciej trasę 5200m pokonał Białorusin Siarhei Litouchyk, reprezentujący Dynamo Brześć! Niespełna 20 sekund za nim finiszował Sylwester Lepiarz, a na najniższym stopniu podium stanął tym razem lider rankingu Open cyklu - Kacper Kwiecień.

MosirGutwinRun2013 to nowa propozycja Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św., ale szybko zdołała sobie zaskarbić sympatię wśród biegaczy nie tylko z regionu. 1 września, kiedy odbył się inaugurujący imprezę bieg na starcie stanęło 49 osób. Ta liczba i tak przerosła oczekiwania organizatora, bo moda na bieganie w Ostrowcu Św. dopiero zaczyna się rodzić. Z biegu na bieg chętnych jednak przybywa. W drugim biegu (22 września) pobiegło 66 osób, w trzecim (20 października) 72 osoby, a w czwartym (3 listopada) aż 84 osoby! I o ile jeszcze 2 miesiące temu mało kto spodziewał się, że w biegach, w których przecież nie ma atrakcyjnych nagród finansowych będących zwykle magnesem, liczba startujących zbliży się do 100 osób, o tyle chyba nikt nie spodziewał się, że na starcie staną również goście z zagranicy. W niedzielę w Ostrowcu Św. na starcie stanęła trójka biegaczy z Białorusi. Dwójka z nich zaznaczyła swój start w MosirGutwinRun mocnym akcentem. Siarhei Litouchyk wygrał bieg, a Iryna Kazmerchuk była najlepsza wśród kobiet.

10. Tomasz Cieślik (LUKKS Bałtów) – 19:55,64

Najlepsza z kobiet – Iryna Kazmerchuk (Dynamo Brześć, Białoruś) - finiszowała na 17. miejscu, z czasem 20:45,35.

ZOBACZ: PEŁNE WYNIKI

Zawodnicy, którzy tego dnia startowali w MosirGutwinRun2013 po raz trzeci, a tym samym zakwalifikowali się do klasyfikacji generalnej cyklu, otrzymali profesjonalną koszulkę biegową z logo imprezy. Taki upominek czeka oczywiście na każdego zawodnika, który skompletuje wymaganą liczbę 3 startów!

Partnerami imprezy są Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski oraz Zarząd Rejonowy PCK w Ostrowcu Św. – Grupa Ratownicza. Honorowy patronat nad MosirGutwinRun2013 objęli Prezydent Ostrowca Św. - Jarosław Wilczyński oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Ostrowiec Św. - Jerzy Pasternak.

Ostatni bieg, kończący premierowy cykl MosirGutwinRun, zaplanowano na 1 grudnia (godz. 12). Rejestracja elektroniczna jest już dostępna na naszej stronie internetowej.

2013-11-03 14:49 | Autor: JS