Aktualności - MosirGutwinRun

Michał Jagieło i Rafał Gontarczyk najlepsi na mecie finałowej rundy

Justyna Słowik i Kinga Myśliwska na mecie biegu

Szósta runda cyklu „IX MosirGutwinRun 2021 – Maraton i Półmaraton na raty” zakończyła się wygraną Michała Jagieło w biegu na 10km i Rafała Gontarczyka w biegu na 5km. Wśród kobiet najszybciej na mecie zameldowały się Justyna Słowik i Dominika Łukasiewicz, a z trasą marszu nordic walking najlepiej poradzili sobie Remigiusz Woźniak i Aneta Rogala.

Ostatnią rundę zaliczaną do maratonu na raty ukończyło 61 osób. Bieg na ok. 10km wygrał Michał Jagieło (Lubienia, 39:29), przed Norbertem Łojkiem (Ostrowiec Świętokrzyski, 40:18) i Kamilem Klimasem (Katowice, 40:35). Wśród kobiet najlepsza była Justyna Słowik (Ostrowiec Świętokrzyski, 53:10), która finiszowała przed innym ostrowczankami – Kingą Myśliwską (53:10) i Jolantą Stalowską (53:34).

Zobacz: Wyniki biegu na 10km | Zdjęcia z biegu na 10km

W ostatniej biegowej próbie do tegorocznego półmaratonu na raty wzięło udział 107 osób. Bieg na 5km wygrał ostrowczanin Rafał Gontarczyk, który wynikiem 16:34 ustanowił jednocześnie nowy rekord trasy, a w pokonanym polu pozostawił nie byle kogo, bo Sylwestra Lepiarza (Wronów, 16:42). Na trzecim stopniu podium stanął Karol Gębka (Ostrowiec Świętokrzyski, 20:09). Wśród kobiet najlepsza okazała się ostrowczanka Dominika Łukasiewicz (20:38), przed Kingą Jagieło (Lubienia, 22:49) i Justyną Słowik (Ostrowiec Świętokrzyski, 24:35).

Zobacz: Wyniki biegu na 5km | Zdjęcia z biegu i marszu na 5km

Na ostatni spacer z kijkami nordic walking na dystansie półmaratonu na raty w ramach IX MosirGutwinRun 2021 dało się namówić 69 osób. Najszybciej trasę ok. 5km pokonał Remigiusz Woźniak (Ostrowiec Świętokrzyski, 36:31), a tuż za nim na mecie zameldowała się najszybsza kobiet - Aneta Rogala (Ostrowiec Świętokrzyski, 36:47).

Zobacz: Wyniki marszu na 5km | Zdjęcia z biegu i marszu na 5km

Tuż po biegach dorosłych odbyły się też tradycyjne biegi dla najmłodszych, na dystansach od 100 metrów do 1 kilometra.

Zobacz: Zdjęcia z biegów dzieci

Patronami IX MosirGutwinRun 2021 są Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński i Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski. Partnerami są RFID Solutions - producent Systemu Pomiaru Czasu Gepard, Zakład Produkcyjno – Handlowy Adax, Ośrodek Szkolenia Kierowców ZygZak, Restauracja DaGrasso, Depil Concept, Agencja Reklamowa KreoGraf, Centrum Rehabilitacji Markmed, Sala Zabaw MimiTorek, Galeria Mebli Arkadia, Bałtowski Kompleks Turystyczny, Gościniec Bałtowski Zapiecek, Salon Komputerowy Render 2000, Impuls Czyżewscy Dom Treningu, Stowarzyszenie na rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej Szansa. Patronami medialnymi są Lokalna.TV, Rekord - Radio Świętokrzyskie, Radio Ostrowiec, Echo Dnia, Gazeta Ostrowiecka, Świętokrzyskie 7 Dni, CoZaDzien.pl, OstrowiecNews.pl.

2021-10-11 14:40 | Autor: MOSiR