Aktualności - MosirGutwinRun

Lepiarz i Łukasiewicz znów najlepsi na Gutwinie


Czołówka biegu tuż po starcie

Druga runda „IX MosirGutwinRun 2021 – Maraton i Półmaraton na raty”, podobnie jak ta inaugurująca cykl, przebiegła pod dyktando broniących tytułów Super GutWinnera wronowianina Sylwestra Lepiarza i ostrowczanki Dominiki Łukasiewicz. Tak jak przed 3 tygodniami nie mieli sobie równych na obu dystansach, wygrywając zarówno w biegu na ok. 10 jak i 5km.

Rywalizacji podczas 2. rundy towarzyszyła chłodna i momentami wietrzna aura, co stworzyło jednak bardzo dobre warunki do ścigania i przyciągnęło na Gutwin sporą rzeszę biegaczy. Bieg na ok. 10km ukończyło 90 osób, natomiast z dystansem na ok. 5km zmagało się 148 biegaczy oraz 54 amatorów marszów z kijkami nordic walking.

Do pokonania kolejnej ćwiartki do maratonu na raty triumfator biegu na ok. 10km Sylwester Lepiarz potrzebował tylko nieco ponad 36 minut (36:03). Na mecie uzyskał kilkaset metrów przewagi, wyprzedzając finiszujących ex quo, z tym samym czasem (40:29) Rafała Teligę z Bielin i Michała Jagieło z Lubieni.
Najszybsza kobieta – Dominika Łukasiewicz – zameldowała się na mecie z czasem 46:22, a w pokonanym polu zostawiła inne ostrowczanki – Justynę Słowik (50:23) i Urszulę Sokół (53:05).

Zobacz wyniki: Biegu na ok. 10km

Kolejny bieg zaliczany do półmaratonu na raty Sylwester Lepiarz zamknął w czasie równych 17 minut. Tu mocno na ubiegłorocznego Super GutWinnera naciskał ostrowczanin Rafał Gontarczyk (17:18). Trzeci Rafał Lewocha (Jastrząb) stracił do prowadzącej dwójki już ponad 2 minuty (19:17).
Najszybsza wśród kobiet Dominika Łukasiewicz przybiegła na metę w czasie 20:33, a za nią finiszowały Kinga Jagieło z Lubieni (23:27) i Justyna Słowik (25:01).
Trasę marszu nordic walking najszybciej pokonali ostrowczanin Sebastian Giez (40:20) i Marta Gołębiowska z Miłkowa (41:14).

Zobacz wyniki: Biegu na ok. 5km | Marszu nordic walking

W biegach dla dzieci na dystansach 100m (Bieg Przedszkolaków), 300m (Bieg dla dzieci z klas I-III szkół podstawowych) i 1000m (Bieg dla dzieci z klas IV-VI szkół podstawowych) wzięło udział 27 osób.

Kolejna runda rozegrana zostanie 4 lipca. Zapisy na stronie www.ostrowiecbiega.pl uruchomione zostaną 21 czerwca.

Patronami IX MosirGutwinRun 2021 są Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński i Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski. Partnerami są RFID Solutions - producent Systemu Pomiaru Czasu Gepard, Zakład Produkcyjno – Handlowy Adax, Ośrodek Szkolenia Kierowców ZygZak, Restauracja DaGrasso, Depil Concept, Agencja Reklamowa KreoGraf, Centrum Rehabilitacji Markmed, Sala Zabaw MimiTorek, Galeria Mebli Arkadia, Bałtowski Kompleks Turystyczny, Gościniec Bałtowski Zapiecek, Salon Komputerowy Render 2000, Impuls Czyżewscy Dom Treningu, Stowarzyszenie na rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej Szansa. Patronami medialnymi są Lokalna.TV, Rekord - Radio Świętokrzyskie, Radio Ostrowiec, Echo Dnia, Gazeta Ostrowiecka, Świętokrzyskie 7 Dni, CoZaDzien.pl, OstrowiecNews.pl.

2021-06-14 09:43 | Autor: MOSiR