Aktualności - MosirGutwinRun

Lepiarz i Łukasiewicz rozpoczęli bieg po Super GutWinnera


Uczestnicy biegu tuż po starcie

W niedzielę 23 maja w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim zainaugurowany został cykl imprez biegowych „IX MosirGutwinRun 2021 – Maraton i Półmaraton na raty”. W pierwszej rundzie najszybsi okazali się Sylwester Lepiarz z Wronowa (powiat ostrowiecki) i ostrowczanka Dominika Łukasiewicz, którzy zwyciężyli zarówno w biegu na ok. 10, jak i ok. 5 kilometrów, robiąc tym samym pierwszy krok do obrony wywalczonych w minionym roku tytułów Super GutWinnera.

W biegu na ok. 10km wzięło udział 91 osób, w biegu na ok. 5km 141 osób, a w marszu nordic walking 77 osób. Po rocznej przerwie do programu imprezy wróciły biegi dla dzieci, a na starcie stanęło około 30 najmłodszych adeptów biegania.

W biegu na dystansie ok. 10548m (ćwiartka do maratonu) Sylwester Lepiarz nie miał sobie równych, pozostawiając rywali daleko z tyłu. Ukończył swoją próbę po 35 minutach i 10 sekundach, wyprzedzając kolejnego na mecie Michała Jagieło (Lubienia) o ponad 5 minut (40:36). Jako trzeci finiszował ostrowczanin Konrad Sulik (41:38). Wśród kobiet najlepsza okazała się Dominika Łukasiewicz (45:33), przed innymi ostrowczankami – Justyną Słowik (52:52) i Urszulą Sokół (53:29).

Sprawdź: Wyniki biegu na 10548m

W biegu na dystansie ok. 5274m (ćwiartka do półmaratonu) Sylwestrowi Lepiarzowi (17:10) po przysłowiowych piętach próbował deptać ostrowczanin Rafał Gontarczyk, ale ostatecznie przybiegł na metę 20 sekund po zwycięzcy (17:30). Na trzecim miejscu finiszował Rafał Lewocha (18:58), który do Ostrowca Świętokrzyskiego przyjechał z miejscowości Jastrząb w powiecie szydłowieckim. Wśród kobiet najszybsza na mecie Dominika Łukasiewicz uzyskała czas 21:54 i wyprzedziła Kingę Jagieło - 23:44 (prywatnie żonę drugiego na „dyszkę” Michała Jagieło) oraz ostrowczankę Kingę Myśliwska (25:34).

Sprawdź: Wyniki biegu na 5274m

Rekordową liczbę startujących odnotowaliśmy w marszu nordic walking, który również rozgrywany był na dystansie ok. 5274m. Z popularnymi kijkami trasę pierwszej w tym roku ćwiartki do półmaratonu pokonało aż 77 osób, a najszybciej na mecie zameldowali się ostrowczanie Remigiusz Woźniak (najlepszy w ubiegłym roku) - 38:09 oraz debiutująca w imprezie Aneta Rogala - 38:24.

Sprawdź: Wyniki marszu na 5274m

W biegu dla dzieci z klas IV-VI szkół podstawowych na dystansie około 1000m (jedyny, w którym prowadzona była rywalizacja dla najmłodszych) zwyciężyli Maksymilian Bogucki, przed Olkiem Jagiełło i Kacprem Kaczmarzykiem wśród chłopców oraz Gabrysia Heba, przed Amelią Donoch i Kają Artykiewicz wśród dziewcząt.

Patronami IX MosirGutwinRun 2021 są Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński i Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski. Partnerami są RFID Solutions - producent Systemu Pomiaru Czasu Gepard, Zakład Produkcyjno – Handlowy Adax, Ośrodek Szkolenia Kierowców ZygZak, Restauracja DaGrasso, Depil Concept, Agencja Reklamowa KreoGraf, Centrum Rehabilitacji Markmed, Sala Zabaw MimiTorek, Galeria Mebli Arkadia, Bałtowski Kompleks Turystyczny, Gościniec Bałtowski Zapiecek, Salon Komputerowy Render 2000, Impuls Czyżewscy Dom Treningu, Stowarzyszenie na rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej Szansa. Patronami medialnymi są Lokalna.TV, Rekord - Radio Świętokrzyskie, Radio Ostrowiec, Echo Dnia, Gazeta Ostrowiecka, Świętokrzyskie 7 Dni, CoZaDzien.pl, OstrowiecNews.pl.

Druga runda cyklu „IX MosirGutwinRun 2021 – Maraton i Półmaraton na raty” odbędzie się 13 czerwca.

2021-05-24 09:34 | Autor: MOSiR