Aktualności - MosirGutwinRun

Sylwek Lepiarz bierze kolejną rundę VIII MosirGutwinRun 2020!


Na metę wbiega Sylwester Lepiarz

Podwójnym zwycięstwem mieszkańca Wronowa (gmina Waśniów) Sylwestra Lepiarza zakończyła się 5. runda cyklu „VIII MosirGutwinRun 2020 – Półmaraton i Maraton na raty”, która 20 września odbyła się w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Trenujący na codzień u podnóża Pasma Jeleniowskiego „naszych” Gór Świętokrzyskich biegacz wygrał rywalizację obu biegów – na dystansie ok. 10 i 5 kilometrów, finiszując z bezpieczną przewagą na mecie. W marszu nordic walking linię mety jako pierwszy znów przekroczył ostrowczanin Remigiusz Woźniak (Chodzę Bo Lubię Ostrowiec / #szansateam).

Ostatnia niedziela lata przyniosła biegaczom doskonałe warunki pogodowe do mocnej sportowej rywalizacji, co miało odzwierciedlenie w uzyskiwanych wynikach. Barierę 40 minut na dystansie ćwiartki do maratonu na raty i 20 minut w na połowie krótszym dystansie udało się złamać większej liczbie osób niż zwykle. W piątej odsłonie maratonu na raty wzięło udział 90 osób, natomiast półmaratonu na raty 110 w biegu oraz 55 w marszu nordic walking.

Tym razem by marzyć o zwycięstwie w biegu na dystansie 10548 metrów należało zejść poniżej 35 minut! Tak szybko udało się pobiec tylko dwójce biegaczy. Triumfator poprzedniej rundy na tym dystansie - Rafał Gontarczyk – minął metę po 34 minutach i 49 sekundach i poprawił swój najlepszy tegoroczny wynik na tej trasie o 2 minuty i 2 sekundy, ale to nie wystarczyło to do sięgnięcia po kolejne zwycięstwo. Pół minuty wcześniej (34:28) na mecie zameldował się bowiem Sylwester Lepiarz. Trzeci na mecie starachowiczanin Wojciech Jarosz miał już większą stratę (37:19). Wśród kobiet całe podium dla ostrowczanek. Tu dla odmiany najciekawiej było w walce o drugie miejsce. Tradycyjnie pierwsza linię mety minęła Dominika Łukasiewicz (44:12), a za jej plecami do ostatnich metrów rywalizowały ze sobą Justyna Słowik (49:27) i Kinga Myśliwska (49:29).

Najszybsza dziesiątka biegaczy w rywalizacji na dystansie 5274 metrów osiągnęła tego dnia czas równy lub lepszy od 20 minut! Jako pierwszy na mecie zameldował się oczywiście Sylwester Lepiarz (17:23). Poniżej 18 minut udało się jeszcze „zejść” Wojciechowi Jaroszowi (17:56), a trzeci Michał Jagieło z Lubieni wyłączył zegar po 18 minutach i 15 sekundach. Pod nieobecność Małgorzaty Czarnoty (Gąsawy Rządowe), która zdominowała walkę na tym dystansie w tegorocznym cyklu, po swoje drugie zwycięstwo tego dnia sięgnęła Dominika Łukasiewicz (21:15), a tuż za nią na mecie zameldowały się Ola Korulczyk z Bałtowa (22:36) i ostrowczanka Sylwia Chamera (23:59).

Z trasą marszu nordic walking, którego uczestnicy startują wspólnie z biegaczami rywalizującymi na dystansie 5km, nie po raz pierwszy najlepiej poradzili sobie instruktor ostrowieckiego Chodzę Bo Lubię Remigiusz Woźniak (wśród mężczyzn) oraz stała bywalczyni tych zajęć Małgorzata Chrzanowska (wśród kobiet).

Szósta (finałowa) runda odbędzie się 11 października.

Patronat nad imprezą objęli Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski i Fundacja Wychowanie przez Sport . Partnerami imprezy są Zakład Produkcyjno – Handlowy „ADAX”, Ośrodek Szkolenia Kierowców ZYGZAK, Hotel Accademia, DaGrasso, MimiTorek, Fitness Klub Centrum, Salon Komputerowy Render 2000, Agencja Reklamowa KreoGRAF, Sport Medical 20trening EMS & Rehabilitacja, Galeria Mebli ARKADIA, Bałtowski Kompleks Turystyczny, Gościniec Bałtowski Zapiecek, Centrum Rehabilitacji Markmed, Piekarnia i Cukiernia SKALSKI, Impuls Czyżewscy Dom Treningu, Depil Concept. Patronat medialny sprawują Radio Kielce, Radia Fama, Rekord - Radio Świętokrzyskie, Radio Ostrowiec, Echo Dnia, Gazeta Ostrowiecka, Świętokrzyskie 7 Dni, CoZaDzien.pl i OstrowiecNews.pl, Lokalna.TV, LTVK Krzemionki.

Zobacz wyniki: biegów na 10 i 5km | marszu Nordic Walking.

Zobacz zdjęcia: biegu na 10km | biegu i marszu na 5km.

2020-09-23 13:51 | Autor: JS