Aktualności - Ostrowiec Biega

Tomasz Walerowicz najszybszy na mecie 2. Ostrowieckiego Półmaratonu Leśnego

Uczestnicy 2. Ostrowieckiego Półmaratonu Leśnego po starcie

Pochodzący z Ostrowca Świętokrzyskiego, dwukrotny triumfator polskiej odsłony popularnego na całym świecie Wings for Life World Run (2016 i 2017) Tomasz Walerowicz zwyciężył w 2. Ostrowieckim Półmaratonie Leśnym organizowanym przez Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy OstroBiec. Za swoimi plecami zostawił braci Leśniaków – Kamila (aktualnego Mistrza Polski w Biegach Ultra) i Michała - również rodowitych ostrowczan.

Tak jak przed rokiem uczestnicy imprezy mieli do wyboru dwa dystanse – 21km i 97,5m lub 7km (Siódemka Leśna). Start i meta zlokalizowana została na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin, a trasy obu biegów w całości poprowadzono po leśnych ścieżkach. Zwycięzca 2. Ostrowieckiego Półmaratonu Leśnego zameldował się na mecie z czasem 1 godziny 16 minut i 42 sekund. Triumfator 2. Leśnej Siódemki – Filip Janczak ze Środy Wielkopolskiej – wygrał z czasem 24 minut i 50 sekund, a na mecie wyprzedził Rafała Gontarczyka (Ostrowiec Św.) i Marcina Wojtana (Starachowice). Wśród kobiet najlepsze były Natalia Gębka (Ppółmaraton) i Kinga Jagieło (Siódemka). Półmaraton ukończyło w sumie 104 osoby, a Siódemkę 88 osób.

Impreza odbyła się pod Patronatem Prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego, a jednym z jej Partnerów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Zobacz: Wyniki

2019-10-07 13:27 | Autor: JS