Aktualności - MosirGutwinRun

Wojciech Jarosz zdominował 3. rundę VII MosirGutwinRun 2019


Wojciech Jarosz w triumfalnym geście na finiszowych metrach biegu

Ponad trzystu biegaczy, od przedszkolaków po seniorów, stawiło się 7 lipca w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin, by wziąć udział w 3. rundzie cyklu biegów „VII MosirGutwinRun 2019 – półmaraton i maraton na raty”. W obu biegach głównych – na dystansach 10 i 5km – zwyciężył Wojciech Jarosz, reprezentujący Juventę Kobex Starachowice. Wśród kobiet triumfowały ostrowczanki – Renata Parszowska (10km) i Kinga Myśliwska (5km).

Pogoda w niedzielne przedpołudnie wyraźnie sprzyjała biegaczom. Niska, jak na tę porę roku, temperatura oraz delikatny wiaterek, sprzyjały szybkiemu bieganiu. Na Gutwinie stawiła się zatem rekordowa liczba uczestników. W sumie odnotowano 342 osobo-starty. Rywalizację na 10km ukończyło 106 osób, linię mety w biegu na dystansie 5km minęło 142 osoby, a w marszu nordic walking (5km) – 55 osób. W rywalizacji dzieciaków (od 100 do 1000 metrów) wzięło natomiast udział 39 młodych adeptów biegania.

Barierę 40 minut w biegu zaliczanym do maratonu na raty (nieco ponad 10km) udało się złamać tylko Wojciechowi Jaroszowi ze Starachowic, który na mecie zameldował się jako pierwszy. Niewiele do powtórzenia tego wyczynu zabrakło drugiemu na mecie Przemysławowi Pronobisowi z Ostrowca Św. (40 minut i 14 sekund). Trzeci Łukasz Rogoziński (Ostrowiec Św.) stracił już do zwycięzcy niemal 2 minuty (41.25). Kobiety tym razem nie narzuciły zbyt dużego tempa. Pierwsza na mecie Renata Parszowska (Ostrowiec Św.) minęła metę po 54 minutach i 33 sekundach, a kolejne miejsca na podium zajęły Katarzyna Mościcka (Warszawa, 55.32) i Marta Gołębiowska (Ostrowiec Św., 55.49).

Warunkiem koniecznym do załapania się na podium wśród mężczyzn w biegu zaliczanym do półmaratonu na raty (nieco ponad 5km) było 7 lipca złamanie bariery 20 minut. Sztuka ta udała się Wojciechowi Jaroszowi (Starachowice, 19.20), Borbertowi Łojek (Ostrowiec Św., 19.29) i Patrykowi Chablaszek (Sudół, 19.55). Najszybsze kobiety zameldowały się na mecie ponad 5 minut później. Zwyciężyła Kinga Myśliwska (Ostrowiec Św., 25.39), przed Sylwią Hamerą (Ostrowiec Św., 26.50) i Eweliną Konieczną (Szydłowiec, 27.13).

Tegoroczna edycja cyklu osiągnęła już półmetek. Po kolejnej rundzie (25 sierpnia) poznamy zatem pierwsze zestawienia klasyfikacji generalnej w półmaratonie i maratonie na raty, w których ujęte zostaną osoby, które zaliczą cztery starty na jednym z dystansów – 5 lub 10km.


Impreza odbywa się pod patronatem Prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego, Nadleśniczego Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski oraz Fundacji Wychowanie przez Sport – organizatora ogólnopolskiej akcji „BiegamboLubię”.

Partnerami VII MosirGutwinRun 2019 są Pizzeria DaGrasso, Strefa 21, Miks Meat, Mimi Torek, Hotel Accademia, Fitness Klub Centrum, Salon Komputerowy Render 2000, Skalski Piekarnia & Cukiernia, Agencja Reklamowa KreoGraf, Przychodnia Sport Medical Rehabilitacja, Hurtownia Papiernicza Signal, Impuls Gym & Fitness, Galeria Mebli Arkadia, Centrum Rehabilitacji Markmed, Kijanka - Myjnia 24h, Zakład Produkcyjno – Handlowy „Adax”, Gościniec Bałtowski Zapiecek i Bałtowski Kompleks Turystyczny, Ambulatorium Ginekologiczne Gynic.

Patronat medialny nad imprezą sprawują Radio Ostrowiec, Radio Kielce, Radia Fama, Rekord - Radio Świętokrzyskie, Telewizja Ostrowiecka, LTVK Krzemionki, Lokalna.TV, Echo Dnia, Gazeta Ostrowiecka, Świętokrzyskie 7 Dni, CoZaDzien.pl i OstrowiecNews.pl.

Kolejne rundy odbędą się 25 sierpnia, 15 września i 13 października.

2019-07-08 11:01 | Autor: JS