Aktualności - Ostrowiecki Bieg Wiosny

Tysiąc uczestników Ostrowieckiego Biegu Wiosny 2019!


Dzieci tłumnie stawili się na starcie Ostrowieckiego Biegu Wiosny 2019

Ponad tysiąc osób, głównie dzieci i młodzieży z ostrowieckich szkół, wzięło udział w Ostrowieckim Biegu Wiosny 2019, który w sobotę 25 maja odbył się w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin.

Ostrowiecki Bieg Wiosny to impreza, w której Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji stawia przede wszystkim na popularyzację biegania. Trasę można zatem pokonać biegiem, truchtem, marszem lub mieszając te techniki. Na mecie nie była prowadzona klasyfikacja. Imprezie co roku przyświeca bowiem idea „Nieważne czy biega się maratony, czy od czasu do czasu truchta - biegaczem jest ten, kto się nim czuje!”.

Ostrowiecki Bieg Wiosny staje się też okazją do biegowej edukacji najmłodszych. Całość rozpoczyna się bowiem od gier i zabaw dla przedszkolaków. W tym roku na Gutwinie stawiło się 184 najmłodszych adeptów biegania. Podzieleni na kilka grup, wzięli udział w konkurencjach, w które wplecione były elementy biegania, a całość zwieńczył start w biegu na dystansie 100 metrów. Na koniec na przedszkolaków czekała jeszcze zabawa na przygotowanych specjalnie z myślą o nich ”dmuchańcach”.

W samo południe rozpoczął się punkt kulminacyjny imprezy, czyli Bieg Główny, który odbywał się na około 3-kilometrowej trasie. Mógł w nim wziąć udział każdy, bez względu na wiek i stopień zawansowania. Podczas Ostrowieckiego Biegu Wiosny 2019 pokazali się m.in. uczestnicy zajęć „Biegam Bo Lubię”, członkowie stowarzyszenia „OstroBiec”, sportowcy reprezentujący różne dyscypliny sportu – reprezentanci klubów sportowych, czy Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Wśród nich można było zobaczyć m.in. skrzydłowego I-ligowego zespołu szczypiornistów KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. Filipa Chmielewskiego, byłych ekstraklasowych piłkarzy KSZO – Tomasza Dymanowskiego i Radosława Mikołajka. Zdecydowanie największą grupę tradycyjnie stanowili jednak uczniowie ostrowieckich szkół wraz ze swoimi nauczycielami oraz dyrektorami. W Biegu Głównym wzięło udział 850 osoby, co łącznie z przedszkolakami daje liczbę 1034 uczestników Ostrowieckiego Biegu Wiosny 2019.

2019-05-29 09:16 | Autor: JS