Aktualności - Ostrowiecki Bieg Wiosny

Zapraszamy na Ostrowiecki Bieg Wiosny 2019


Ostrowiecki Bieg Wiosny 2019 to przede wszystkim rywalizacja najmłodszych biegaczy

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza mieszkańców Ostrowca Św. i okolic, a przede wszystkim uczniów ostrowieckich placówek oświatowych, do wzięcia udziału w imprezie biegowej pod nazwą „Ostrowiecki Bieg Wiosny 2019”. Impreza odbędzie się 25 maja w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin.

W minionym roku w Ostrowieckim Biegu Wiosny wzięło udział prawie tysiąc osób, głównie uczniów ostrowieckich szkół. W przeszłości w imprezie brali udział m.in. prezydenci miasta, starostowie, czy radni. Impreza przyciągała też na Gutwin znanych sportowców. Jak będzie w tym roku okaże się już za kilka dni.

Impreza rozpocznie się od atrakcji skierowanych do najmłodszych, czyli dzieci w wieku do 6 lat. W godzinach 10.15 – 11.45 na wyspie dzielącej zbiornik wodny przeprowadzone zostaną dla nich zabawy ruchowe oraz bieg na dystansie 100 metrów. Ponadto dla wszystkich dzieci przebywających w tym czasie w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin organizatorzy przygotowali szereg innych ciekawych atrakcji, między innymi dmuchane zjeżdżalnie i trampolinę.

Bieg główny rozpocznie się o godzinie 12. Udział w nim polegać będzie na pokonaniu trasy o długości około 3500 metrów wyznaczonej na terenie Gutwinu i w przyległym terenie leśnym. Trasę należy pokonać biegiem lub marszem, zgodnie z maksymą „Nieważne jest, jaką lokatę zajmiesz i w jakim czasie pokonasz trasę”. Organizatorzy zachęcają do udziału wszystkich, nawet osoby, które na co dzień rzadko spędzają czas aktywnie. Podczas Biegu Wiosny nie będzie prowadzona rywalizacja indywidualna, ani zapisywana kolejność na mecie.

W Biegu Głównym tradycyjnie prowadzona będzie za to punktacja na najaktywniejszą szkołę. Najaktywniejszą szkołą tegorocznego biegu zostanie placówka, której uczniowie wezmą udział w zawodach, ukończą bieg, a ich liczba w stosunku do wszystkich uczniów szkoły stanowić będzie najwyższy odsetek. Wynik szkoły mogą podwyższyć absolwenci, rodzice uczniów, czy sympatycy szkoły, którzy po wypełnieniu specjalnego kuponu (do pobrania w biurze zawodów) będą liczeni do klasyfikacji jak uczeń. Duży wpływ na wynik tej klasyfikacji będą mieli nauczyciele i dyrektorzy, których udział przemnożony zostanie przez specjalny współczynnik.
Zgłoszenia grupowe ze szkół w formie zbiorczej będą przyjmowane w terminie do dnia 22 maja w Dziale Organizacji Imprez i Marketingu MOSiR (ul. Świętokrzyska 11, pokój 2.39) lub e-mailem (w tym samym terminie) na adres biuro@mosir.ostrowiec.pl.

Harmonogram dla Przedszkolaków:
9.00-10.00 Zgłoszenia indywidualne do zabaw i biegów dla przedszkolaków
10.15-11.15 Rozgrzewka i zabawy dla Przedszkolaków
11.15-11.45 Bieg Przedszkolaków - dystans około 100m
11.30-13.30 Atrakcje dla najmłodszych (dmuchana zjeżdżalnia, trampolina itp.)

Harmonogram Biegu Głównego:
10.00-11.30 Zgłoszenia indywidualne do Biegu Głównego - dystans ok. 3500m
11.50-12.00 Otwarcie Biegu Głównego
12.00 Wspólna rozgrzewka
12.15 Start Biegu Głównego

Przeczytaj Regulamin Przedszkola | Szkoły

Pobierz Formularz zgłoszenia grupowego: .PDF | .DOC

Pobierz Oświadczenie opiekuna: .PDF | .DOC


2019-05-15 14:09 | Autor: JS