Aktualności - Aktywna Majówka z MOSiRem

Aktywna Majówka 2019 z MOSiRem


Uczestnicy sprawdzianów biegowych organizowanych w ramach zajęć BBL

Majówka to tradycyjnie zwiększona aktywność biegaczy skupionych wokół akcji „Biegam Bo Lubię”. Przez trzy dni, od 1 do 3 maja od godziny 18.30, odbywać się będą zajęcia dla osób początkujących lub wręcz takich, które chciałyby dopiero rozpocząć przygodę z bieganiem.

Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów lekkiej atletyki będzie można zgłębić tajniki poprawnej rozgrzewki, dobrze przeprowadzonego treningu biegowego czy potreningowego rozciągania.

W dniu 1 maja w ramach zajęć BBL odbędzie się „Bieg po zdrowie”, podczas którego będzie można sprawdzić się w rywalizacji na 1 i 5 „gutwinów”, czyli okrążeń wokół zbiorników wodnych na Gutwinie. Podczas tych biegów zastosowany zostanie elektroniczny pomiar czasu, a udział w imprezie będzie całkowicie bezpłatny. To dobry moment, by sprawdzić swoją formę przed rozpoczynającym się 12 maja cyklem biegów „VII MosirGutwinRun 2019 – Półmaraton i Maraton na raty”.

Inne atrakcje przygotowane na Majówkę przez MOSiR

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim na okres Majówki przygotował wiele ciekawych atrakcji dla mieszkańców miasta i okolic. Będzie można skorzystać z promocyjnych wejściówek na ostrowiecki basen oraz wziąć udział w zajęciach rekreacyjnych na Gutwinie.

Majówka na Rawszczyźnie

Jak co roku, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w okresie majówki zaprasza do skorzystania z promocyjnych cen biletów wstępu na Pływalnię Rawszczyzna. Niższe ceny będą obowiązywały w dniach 1-5 maja, czyli od środy do niedzieli.

Bilety ulgowe dla dzieci od 3 roku życia, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich kosztować będą pomiędzy godziną 8 a 16 tylko 4,50 zł za godzinę. Taka sama cena obowiązywać będzie zorganizowane grupy szkolne liczące minimum 10 osób.

Promocyjne niższe ceny dotyczyć będą również biletów rodzinnych, których ceny będą przedstawiać się następująco (opłata za godzinę): 1 opiekun i 2 dzieci – 13,50 zł; 1 opiekun i 3 dzieci – 14,50 zł, 1 opiekun i 4 dzieci – 15,50 zł; 2 opiekunów i 1 dziecko – 22,00 zł; 2 opiekunów i 2 dzieci – 23,50 zł; 2 opiekunów i 3 dzieci – 24,50 zł. Promocyjne ceny na bilety rodzinne obowiązywać będą w godzinach 8 -22.

Majówka na Gutwinie

W pierwszych dniach maja ruszy wypożyczalnia sprzętu wodnego, kortu tenisowego oraz park linowy. Do 15 czerwca będą dostępne tylko w systemie weekendowym (sobota – niedziela, w godzinach 11-19) oraz dodatkowo przez okres Majówki (1-3 maja, w tym samych godzinach).

Zajęcia rekreacyjne dla mieszkańców miasta w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin będą trwały przez 3 dni. Codziennie od 1 do 3 maja w godzinach 15-19 w okolicy budynku administracyjnego będzie funkcjonowała „Strefa zabawy i rekreacji”. Dzieciaki, wspólnie z rodzicami, będą mogły całkowicie za darmo skorzystać tam z wielu atrakcji, udostępnionych pod czujnym okiem instruktorów. Będzie badminton, bule, kapsle, guma do skakania, klasy, krykiet, serso, szczudła, szachy plenerowe. Dodatkowo (odpłatnie) 3 maja będzie można skorzystać z mobilnego placu do paintballa.

Aktywny Senior

W środę 1 maja w godzinach 16-18 odbędą się pierwsze plenerowe zajęcia cyklu „Aktywny Senior 2019 – Rekreacja na Gutwinie”. Instruktorki Beata Kołodziej i Małgorzata Kościelak zaproszą seniorów do zajęć z gimnastyki i wspólnego marszu nordic walking. Zajęcia te zostaną powtórzone w piątek 3 maja (w tym samych godzinach), a dodatkowo w czwartek 2 maja od godziny 18.30 będzie można wziąć udział w marszu nordic walking. Zbiórka chętnych w okolicy budynku administracyjnego.

2019-05-01 14:20 | Autor: JS