Aktualności - Ostrowiec Biega

Ruszyły zapisy do II Ostrowieckiego Półmaratonu Leśnego


Biegacze na starcie Ostrowieckiego Półmaratonu Leśnego

Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy OstroBiec uruchomiło zapisy internetowe do do II Ostrowieckiego Półmaratonu Leśnego, który odbędzie się 6 października.

Pod nazwą Ostrowiecki Półmaraton Leśny kryje się cykl biegów, wśród których sztandarowym jest półmaraton, ale podobnie jak w roku ubiegłym nie zabraknie biegu na 7 km i biegów dla dzieci.

- Przygotowania do Ostrowieckiego Półmaratonu Leśnego, ruszyły z kopyta, gdy tylko opadł kurz i emocje po pierwszej edycji. Naszym celem jest stworzenie biegu o wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym, dlatego też bazę i start-metę naszych zawodów tym razem postanowiliśmy zlokalizować na terene Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin. Dzięki temu zarówno Ostrowiecki Półmaraton Leśny jak i Leśna Siódemka będą w całości poprowadzone leśnymi drogami, bez odcinków asfaltowych - mówi prezes OstroBiec Anna Bober.

Tak jak podczas pierwszej edycji imprezy nagrodzeni zostaną najszybsi zawodnicy w kategorii OPEN, jak również w kategoriach wiekowych. Organizatorzy przewidzieli również nagrodę dla najliczniejszej i najszybszej drużyny.

Partnerami OstroBiec przy organizacji tej imprezy są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski.

Przeczytaj: Regulamin imprezy
Przejdź do: Formularza zapisów
Zobacz: Listę startową

2019-02-16 13:17 | Autor: JS