Aktualności - Biegam Bo Lubię

4. PKO Bieg Charytatywny


Pamiątkowe zdjęcie ostrowczan podczas 4. PKO Biegu Charytatywnego

Na 12 stadionach w całym kraju odbył się 4. PKO Bieg Charytatywny. Do rywalizacji mogły zgłosić się 5-osobowe sztafety. Dochód z imprezy przekazany zostanie na sfinansowanie obiadów dla dzieci.

Bieg polegał na pokonaniu jak największej liczby okrążeń po bieżni wokół lekkoatletycznego stadionu (400m) w czasie jednej godziny. Członkowie sztafety mogli zmieniać się w sposób dowolny – po każdym okrążeniu, co kilka okrążeń lub w dowolnej innej konfiguracji.

Ostrowczanie spośród wytypowanych 12 stadionów wybrali ten zlokalizowany najbliżej, w Lublinie. Na pięknym kameralnym stadionie lekkoatletycznym w Lublinie rywalizowało cztery ostrowieckie sztafety. Dwie wystawili uczestnicy zajęć Biegam Bo Lubię, a kolejne dwie członkowie Ostrowieckiego Stowarzyszenia Biegaczy OstroBiec. Żeńska sztafeta OstroBiec okazała się drugą najlepszą sztafetą złożoną wyłącznie z kobiet w zawodach rozegranych w Lublinie. Indywidualne wyróżnienie odebrała również instruktorka ostrowieckich zajęć Biegam Bo Lubię, tym razem biegnąca w składzie żeńskiego OstroBiec, Izabela Komar, która okazała się najstarszą uczestniczką lubelskich zawodów.

Wspólnie ostrowczanie wybiegali w Lublinie 151 okrążeń i 311 metrów. Każde przebiegnięte okrążenie to jeden obiad ufundowany przez patrona imprezy – PKO Bank Polski. Najlepsze sztafety w kraju – Korytkowski Team Łomża oraz Stalowowolski Klub Biegacza - zdołały w ciągu godzinnego biegu pokonać aż 54 okrążenia.

Ostrowieckie sztafety:

OstroBiec - męska (Robert Bęben, Jacek Maluha, Grzegorz Dąbrowski, Piotrek Pięta, Mariusz Stajek) 39 i 86m

Biegam Bo Lubię I (Krzysztof Sidowski, Urszula Sokół, Sylwia Wójcik, Katarzyna Korulczyk, Zbigniew Kargul) - 39 i 78m

Biegam Bo Lubię II (Agnieszka Fotyga, Iwona Rutkowska, Izabela Pietrzyk, Jarosław Słodkiewicz, Adam Stajek) - 37 i 59m

OstroBiec - żeńska (Izabela Komar, Katarzyna Tkaczyk-Tofil, Gaja Maluha, Agnieszka Nowak, Anna Maluha) - 36 i 88m2018-09-16 12:49 | Autor: JS