Aktualności - Ostrowiecki Bieg Wiosny

Ostrowiecki Bieg Wiosny znów przyciągnął tłumy


Finisz biegu dla dzieci

Kilkaset osób, głównie dzieci i młodzieży z ostrowieckich szkół, wzięło udział w Ostrowieckim Biegu Wiosny, który w sobotę 26 maja odbył się w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin.

Ostrowiecki Bieg Wiosny to impreza, w której od lat Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji stawia przede wszystkim na popularyzację biegania, a nie samą rywalizację. Imprezie co roku przyświeca ta sama zasada „Nieważne czy biega się maratony, czy od czasu do czasu truchta - biegaczem jest ten, kto się nim czuje”... Trasę można było zatem pokonać biegiem, truchtem, marszem lub mieszając te techniki poruszania się. Na mecie nie była prowadzona klasyfikacja, a zwycięzcą może czuć się każdy, kto ukończył bieg!

Impreza tradycyjnie rozpoczęła się od gier i zabaw dla przedszkolaków. Około setka najmłodszych adeptów biegania, podzielonych na kilka grup, wzięło udział w konkurencjach, w które wplecione były elementy biegania, a całość zwieńczył start w biegu na dystansie około 100 metrów. Na koniec czekała ich jeszcze zabawa na przygotowanych specjalnie z myślą o nich ”dmuchańcach”.

W samo południe rozpoczął się punkt kulminacyjny imprezy, czyli Bieg Główny, który odbywał się na około 3,5-kilometrowej trasie wokół miejscowego akwenu wodnego oraz w przyległym lesie. Sygnał do startu dał Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. W biegu tym mogli wziąć udział wszyscy, bez względu na wiek i stopień zawansowania. W tym roku najbardziej widocznymi grupami były Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy „OstroBiec” oraz szczypiorniści Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Zdecydowanie największą grupę tradycyjnie stanowili jednak uczniowie ostrowieckich szkół podstawowych i gimnazjalnych wraz ze swoimi nauczycielami oraz dyrektorami. Po podsumowaniu liczebności przedstawicieli poszczególnych szkół ogłoszone zostaną wyniki corocznego konkursu na najbardziej rozbiegane szkoły, a najlepsi otrzymają nagrody finansowe na doposażenie swoich placówek w niezbędny sprzęt sportowy.

2018-05-26 15:04 | Autor: JS