Aktualności - MosirGutwinRun

Kacper Kwiecień wygrywa 2. bieg MosirGutwinRun2013

W Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. odbył się 2. bieg cyklu MosirGutwinRun2013. Na starcie stanęło tym razem 65 osób. Najszybciej trasę o długości 5200m pokonał Kacper Kwiecień, który wyłączył ustawioną na mecie fotokomórkę po niewiele ponad 18 minutach od startu.

MosirGutwinRun to nowa propozycja Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. skierowana do miłośników biegania – bez względu na poziom zaawansowania. W inaugurującym imprezę biegu (1 września) rywalizowało 48 osób. Tym razem frekwencja była jeszcze większa, a na starcie stanęło ostatecznie 66 biegaczy (jedna osoba nie ukończyła biegu). Zabrakło pierwszych liderów cyklu w klasyfikacjiach open mężczyzn i kobiet – Sylwestra Lepiarza i Dominiki Łukasiewicz, którzy tego dnia brali udział w mocniej obsadzonym biegu w Busku-Zdroju. Pod ich nieobecność rolę liderów przejęli triatlonista Akweduktu Kielce, wychowanek pływackiej sekcji KSZO - Kacper Kwiecień oraz nauczycielka wychowania fizycznego w szkole podstawowej w gminie Kunów – Izabela Komar.

Zobacz: PEŁNE WYNIKI 2. BIEGU

W trakcie trwania MosirGutwinRun2013 prowadzone są klasyfikacje generalne - oddzielne dla kobiet i mężczyzn. Dodatkowo prowadzone są klasyfikacje w kategoriach wiekowych kobiet (16-35 lat, 36 lat i więcej) oraz mężczyzn (16-29 lat, 30-39 lat, 40-49 lat, 50-59 lat, 60 lat i powyżej). Na najlepszych czekają nagrody - dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe w kategoriach generalnych oraz dyplomy i statuetki – w kategoriach wiekowych. Dla wszystkich uczestników sklasyfikowanych w całym cyklu imprez (wszyscy, którzy wezmą udział w minimum trzech biegach) pamiątkowe medale.