Aktualności - Ostrowieckie Biegi Niepodległości

Ostrowieckie Biegi Niepodległości 2017 – poradnik uczestnika


Przedstawiamy ważne informacje dla uczestników Ostrowieckich Biegów Niepodległości 2017! Na terenie Zespołu Obiektów Sportowych KSZO przy ul. Świętokrzyskiej 11, gdzie będą zlokalizowane strefy zapisów, odbioru pakietów, startu i mety oraz ceremonii dekoracji, zostaną ponadto rozlokowani wolontariusze, którzy również będą służyć informacją na temat – gdzie, co i kiedy.

Bieg główny (10km) i Marsz Nordic Walking (5km)

Polecane parkingi
- przy ul. Świętokrzyskiej 22 – przy biurowcu - MOPS, WORD (400 metrów, 5 minut pieszo od Hali i Stadionu),
- przy ul. Traugutta 5 – Biedronka (400 metrów, 5 minut pieszo od Hali i Stadionu),
- przy ul. Traugutta – naprzeciw Parku Fabrycznego (450 metrów, 6 minut pieszo od Hali i Stadionu),
- przy ul. Staszica – za Biedronką (500 metrów, 7 minut pieszo od Hali i Stadionu.

Biuro Zawodów biegu głównego i marszu nordic walking
Biuro zawodów zlokalizowane będzie w sali konferencyjnej Hali Sportowo – Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Świętokrzyskiej 11 (wejście zewnętrzne) i będzie czynne wyłącznie 11 listopada w godzinach 8-12. Tu będzie można opłacić startowe, zapisać się na bieg lub marsz nordic walking (maksymalnie do godziny 12 lub do wyczerpania limitu), a także sprawdzić swój numer startowy.

Zaświadczenie lekarskie
Organizator nie wymaga specjalnych zaświadczeń lekarskich. Wszyscy uczestnicy przed biegiem podpisują w Biurze Zawodów oświadczenia o stanie zdrowia. Zachęcamy natomiast wszystkich uczestników biegu do regularnego badania swojego organizmu i wykonania badań przed startem. Organizator zapewnia pomoc ratowników medycznych podczas biegu (punkty stacjonarne i lotne).

Czipy mierzące czas
Każdy uczestnik biegu głównego i marszu nordic walking otrzyma zwrotny czip (zwrot na mecie). Osoby ze zweryfikowaną opłatą startową do 9 listopada z pakietem startowym, natomiast osoby, które zapiszą się i/lub wniosą opłatę startową w dniu imprezy – w Biurze Zawodów.
Czip powinien być zamocowany do buta (najlepiej za pomocą sznurowadła). Odradzamy wkładanie go na czas biegu do kieszeni lub zawiązywania na szyi, gdyż z reguły wpływa to negatywnie na odczyt rezultatów.
Instrukcja zakładania czipa:
- wyjmij obie sznurówki z ostatniej dziurki w bucie,
- przewlecz obie sznurówki przez otwór w chipie,
- ponownie włóż sznurówki do ostatniej dziurki w bucie,
- po biegu zwróć chip wolontariuszowi na mecie.
Poprawność działania czipa do mierzenia czasu będzie można zweryfikować na holu - między Biurem Zawodów a miejscem odbioru pakietów startowych.
UWAGA! Wszelkie zapytania związane z wynikami (również protesty po biegu) należy kierować bezpośrednio do: Piotr Jemioło (tel: 517-732-199, mail: biuro@timekeeper.pl).

Odbiór pakietów startowych i depozyt
Odbiór pakietów startowych do biegu głównego i marszu nordic walking odbywał się będzie w szatni Hali MOSiRu - 5 metrów za Biurem Zawodów (schodkami w dół). Stanowiska co 30 numerów plus stanowisko dla zapisanych i opłaconych w dniu imprezy. W tym samym miejscu zlokalizowany będzie też depozyt. W ramach pakietu startowego każdy otrzyma okazjonalną torbę, a w niej koszulkę techniczną, numer startowy i czip (zwrotny na mecie), napój izotoniczny oraz gadżety reklamowe i ulotki informacyjne od partnerów imprezy, a także worek na depozyt i talon na ciepły posiłek regeneracyjny.

Weryfikacja
W klasyfikacji „Najszybsi mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego” mogą wziąć udział osoby, które w dniu imprezy, podczas odbierania pakietu startowego w biurze zawodów, okażą się dowodem na posiadane stałe zameldowanie w Ostrowcu Świętokrzyskim (dowód osobisty wydany przez Prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego, a w przypadku starszych dokumentów ze stosowną adnotacją o zameldowaniu lub zaświadczeniu o stałym zameldowaniu wydanym przez Urząd Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim).
W Otwartych Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego Służb Mundurowych mogą wziąć udział osoby, które w dniu imprezy, podczas odbierania pakietu startowego w biurze zawodów, okażą się legitymacją służbową lub oświadczeniem wystawionym przez pracodawcę, potwierdzającym zatrudnienie w służbie mundurowej.

WC, przebieralnia
Ubikacje wraz z kilkoma kabinami, które mogą służyć również za przebieralnie znajdować się będą na poziomie szatni z depozytem i odbiorem pakietów startowych (w korytarzu po prawej i lewej stronie).

Strefa Startu i Mety
Wyjście do strefy startu odbywać się będzie poprzez portal kasowy hali (nie mylić z miejsce, w którym pobierana będzie opłata startowa) i portiernię – na Miejski Stadion Sportowy KSZO.

Strefy czasowe
Strefa startu podzielona zostanie na strefy czasowe, według deklaracji złożonych podczas zapisów. Organizator zastrzega zmniejszenie liczebności osób w strefach (dodatkowe ich podzielenie), celem zapewnienia jak największego bezpieczeństwa podczas startu.

Punkt odżywczy i ubikacje na trasie
Na półmetku biegu głównego (na 5. kilometrze) zlokalizowany będzie punkt odżywczy z wodą, bananami i czekoladą.
Na półmetku – w odpowiedniej odległości od punktu odżywczego - postawione zostaną też przenośne ubikacje.

Posiłek regeneracyjny
Każdy uczestnik biegu głównego i marszu nordic walking otrzyma talon na ciepły posiłek regeneracyjny, które będzie można zrealizować w punkcie usytuowanym między halą i stadionem.

Strefa Regeneracji
Strefa Regeneracji umiejscowiona będzie w Hali MOSiR – na poziomie wejścia do areną główną. W Strefie Regeneracji można skorzystać z darmowego masażu (przed i po biegu) oraz posiłku regeneracyjnego (musli, jogurty, itp.).

Prysznice
Osobno dla mężczyzn i kobiet – znajdować się będą na poziomie depozytów / odbioru pakietów i ubikacji.

Pogadajmy o bieganiu
Po zamknięciu trasy biegu głównego i marszu nordic walking (godz. 14.30), a przed rozpoczęciem ceremonii dekoracji (godz. 15.30) na arenie głównej hali, w miejscu ceremonii dekoracji, odbędzie się otwarte spotkanie z dwoma biegaczami.
Rozpoczniemy od wykładu ostrowieckiego maratończyka i prezesa miejscowego klubu – KS KSZO, Piotra Dasiosa. Jak sam mówi o sobie, jest biegaczem, który od trzech lat próbuje udowodnić, że aktywny tryb życia można rozpocząć w każdym wieku, nawet po pięćdziesiątce. I jak na 50-latka poprzeczkę zawiesił sobie dość wysoko, bo sięga ona zdobycia Korony Maratonów Ziemi! Swój ambitny cel zaczął wprowadzać w życie w 2016 roku, zaliczając 6 Jerusalem Winner Marathon (Azja) i 29 Rock ‚N’ Roll Lisbon Marathon (Europa). W 2017 roku dołożył udział w 28 Marathon International de Marrakech (Afryka) i Blackmores Sydney Marathon (Australia).
Kolejnego prelegenta spotkania z biegaczami nikomu specjalnie przedstawiać nie trzeba, bo jest nim „profesor” biegów długodystansowych – ostrowczanin z pochodzenia – Tomasz Walerowicz. Dwa razy z rzędu wygrywał polską edycję biegu Wings for Life World Run w Poznaniu, a w tym roku osiągnął też piąty najlepszy wynik na świecie! Przed rokiem był o krok od podium w Mistrzostwach Świata IAU w biegu na 100 km!

Wyniki i nagrody
Wynik każdy uczestnik biegu głównego i marszu nordic walking otrzyma w formie sms. Wyniki zostaną wywieszone w Hali MOSiR – na holu przed wyjściem z Biura Zawodów oraz opublikowane na stronie organizatora (najpóźniej 13 listopada).
Każdy uczestnik biegu głównego i marszu nordic walking po przekroczeniu linii mety otrzyma pamiątkowy medal.
Nagrody pieniężne, które zawarte zostały w Regulaminie biegu głównego będą wypłacane po ceremonii dekoracji w Biurze Zawodów (początek ceremonii - godz. 15.30). Po odbiór nagród finansowych zgłaszamy się wyłącznie OSOBIŚCIE z czekiem bądź dyplomem (wręczane podczas dekoracji) potwierdzającym zajęte miejsce oraz dowodem osobistym lub innym dokumentem ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość.
Nagrody rzeczowe wręczane będę podczas ceremonii dekoracji (godz. 15.30) na arenie głównej Hali MOSiR. Odbiór - wyłącznie osobisty.

Wykaz nagród
- Open (miejsca I-III mężczyzn i I-III kobiet) – puchary i nagrody finansowe,
- Kategorie wiekowe (miejsca I-III mężczyzn i miejsca I-III kobiet) – statuetki i nagrody finansowe,
- Kategorie wiekowe (miejsca IV-VI mężczyzn i miejsca IV-VI kobiet) – dyplomy i nagrody rzeczowe,
- Najszybsi mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego (miejsca I-VIII mężczyzn i I-VIII kobiet) – dyplomy i nagrody rzeczowe,
- Najstarszy uczestnik i najstarsza uczestniczka biegu głównego – nagrody rzeczowe,
- Otwarte Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego Służb Mundurowych (miejsca I-III mężczyzn i I-III kobiet) – puchary i nagrody rzeczowe.
- Najszybszy strażak Państwowej Straży Pożarnej – puchar i nagroda rzeczowa,
- Najszybszy Policjant – puchar,
- Najszybszy pracownik Służby Leśnej – puchar.


Biegi szkolne

Zapisy grupowe prowadzą nauczyciele w szkołach. Zapisy indywidualne w Biurze Zawodów Szkolnych (oznaczony namiot na Miejskim Stadionie Sportowym KSZO) od godziny 8.
Start i meta do wszystkich biegów dzieci – na głównej płycie Miejskiego Stadionu Sportowego KSZO (w przypadku złej pogody – mogą zostać przeniesione w inne – utwardzone – miejsce na terenie Zespołu Obiektów Sportowych KSZO).
W biegach dla dzieci klas III, IV, V, VI, VII szkół podstawowych i klas II-III szkół gimnazjalnych (miejsca I-III chłopców i miejsca I-III dziewcząt) - nagrody rzeczowe i statuetki.
Biegi dla przedszkolaków i dzieci z klas I-II szkół podstawowych – odbywać się będą bez rywalizacji.
Każde dziecko na mecie swojego biegu otrzyma medal i dyplom oraz talon na ciepły posiłek regeneracyjny.


Utrudnienia w ruchu drogowym
Szczegółowa informacja o utrudnieniach w ruchu drogowym w związku z „Ostrowieckimi Biegami Niepodległości 2017” w dniu 11 listopada br. (sobota)
- ul. Świętokrzyska - odcinek pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Zgoda do wjazdu na parking na wprost Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR w godzinach 12.45-13.10 i 13.20-14.30 – zamknięcie ruchu w dwóch kierunkach (dojazd od ronda możliwy jedynie dla mieszkańców bloków i kamienic przy ul. Świętokrzyskiej)
- ul. Brody - odcinek od parkingu na wprost Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR do al. Solidarności - w godzinach 12.45-14.30 zamknięcie ruchu w dwóch kierunkach,
- al. Solidarności od skrzyżowania z ul. Brody do ul. Centralnego Okręgu Przemysłowego COP - w godzinach 12.45-14.30 zamknięcie ruchu w dwóch kierunkach,
- ul. Centralnego Okręgu Przemysłowego COP na odcinku od skrzyżowania z al. Solidarności do ul. Kolejowej - w godzinach 12.45-14.30 zamknięcie ruchu w dwóch kierunkach,
- ul. Kolejowa na odcinku od skrzyżowania z ul. Centralnego Okręgu Przemysłowego COP do wysokości parkingu Centrum Integracji Społecznej przy ul. Poniatowskiego - w godzinach 12.45-14.30 zamknięcie ruchu w dwóch kierunkach,
- ul. Żabia od Ronda Powstania Styczniowego do skrzyżowania z ul. Mickiewicza (bieg zostanie poprowadzony lewym pasem ruchu od strony stacji paliw) - w godzinach 12.45-14.30 zmiana organizacji ruchu w ul. Żabiej – wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy od Ronda Powstania Styczniowego do ul. Zagłoby (tzw. obwodnicy),
- ul. Mickiewicza od skrzyżowania z ul. Żabią do skrzyżowania z ul. Sienkiewicza - w godzinach 12.45-14.30 zamknięcie ruchu w dwóch kierunkach,
- ul. Sienkiewicza od skrzyżowania z ul. Mickiewicza do ul. Starokunowskiej (pasy ruchu od strony Parku Miejskiego) - w godzinach 12.45-14.30 zamknięcie ruchu,
- ul. Starokunowska od ul. Sienkiewicza, dalej ul. Okólna do skrzyżowania z ul. Górzystą - w godzinach 12.45-14.00 zamknięcie ruchu w dwóch kierunkach,
- ul. Iłżecka od skrzyżowania z ul. Starokunowską do skrzyżowania z ul. Sienkiewicza i ul. Szeroką - w godzinach od 12.45-14.15 zamknięcie ruchu z zachowaniem drożności przejazdu pojazdów poruszających się ul. Iłżecką w lewo w ul. Szeroką,
- ul. Sienkiewicza od ul. Iłżeckiej do skrzyżowania z ul. Mickiewicza - w godzinach 12.45-14.15 zamknięcie ruchu.
Zamknięcia ruchu ulicznego dokona Policja, dopuszczając ruch poprzeczny na głównych skrzyżowaniach (po przebiegnięciu kolumny biegaczy). Ruch uliczny będzie wznawiany systematycznie po przejechaniu samochodu technicznego z napisem „KONIEC BIEGU” poruszającego się w drodze powrotnej (od skrzyżowania ul. Starokunowskiej z ul. Iłżecką) w kierunku mety na terenie stadionu MOSiR.

2017-11-09 12:30 | Autor: JS