Aktualności - Biegam Bo Lubię

BBL Ostrowiec Św. mocny w Iłży!

Reprezentacja „Biegam Bo Lubię” Ostrowiec Świętokrzyski uplasowała się wysokiej trzeciej pozycji w klasyfikacji drużynowej IV Iłżeckiego Półmaratonu Charytatywnego. Na sukces złożyły się wyniki trzech najlepszych zawodników - Konrada Sulika, Piotra Dasiosa i Rafała Korulczyka.

Rywalizację na dystansie 21 kilometrów i 195 metrów w Iłży wygrał dobry znajomy ostrowieckich biegaczy – Michał Jagieło z Lubieni (Husaria Race Team), który od czterech lat z powodzeniem startuje w cyklu MosirGutwinRun oraz Ostrowieckich Biegach Niepodległości. W Iłży osiągnął czas 1:19.10 i na mecie osiągnął prawie minutę przewagi nad najgroźniejszymi rywalami. Najwyżej z ostrowczan uplasował się Konrad Sulik (Sport Medical Rehabilitacja) – siódmy w klasyfikacji open (1:27:45). Nieco niżej plasowali się kolejni z ostrowczan – Piotr Dasios (13. w open, 1:33:39) i Rafał Korulczyk (19. w open, 1:38:19). Suma ich czasów dała znakomity rezultat 4:39:43 i pozwoliła stanąć w Iłży na podium w klasyfikacji drużynowej. Lepsze od ostrowieckiej ekipy okazały się tylko Biegiem Radom (4:10:18) i Husaria Race Team (4:39:43).

Kolejne miejsca na dystansie półmaratonu z ostrowczan uzyskali Robert Bęben (1:41:38), Marcin Łebek (1:41:47), Tomasz Heba (1:43:01), Rafał Juśko (1:43:42), Grzegorz Dąbrowski (1:44:30), Piotr Łukasik (1:44:41), Łukasz Mazur (1:47:55), Anna Bober (1:48:18), Grzegorz Maj (1:49:51), Marcin Wiśniewski (1:50:36), Łukasz Ścigała (2:00:07).
Indywidualnie w Iłży z bardzo dobrej strony zaprezentowała się jedynaczka w tym gronie - Anna Bober, która w klasyfikacji kobiet uplasowała się na wysokim 4. miejscu.

Zajęcia „Biegam Bo Lubię” odbywają się w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin od marca do połowy listopada, w każdy czwartek (godz. 18) i niedzielę (9.30). Są bezpłatne i ukierunkowane na początkujących biegaczy, ale jak widać… trenując systematycznie, można osiągać bardzo dobre rezultaty również w biegach długodystansowych.

2016-09-24 10:46 | Autor: JS