Aktualności - MosirGutwinRun

MosirGutwinRun: Jagieło wrócił i pokazał moc!


W wielkim stylu powrócił do rywalizacji w cyklu MosirGutwinRun ubiegłoroczny triumfator imprezy na obu dystansach (5 i 10km) Michał Jagieło. Nie doszło niestety do bezpośredniej konfrontacji sił ze zwycięzcami dwóch pierwszych rund bieżącej edycji, gdyż na starcie 3. rundy zabrakło Michała Karasińskiego i Sylwestra Lepiarza. Najlepsza wśród kobiet – na obu dystansach – dominatorka z Bałtowa – Kinga Kacuga. W rolę startera podczas 3. rundy wcielił się Wiceprezes Polskiej Federacji Sportu Młodzieżowego, ostrowczanin Zbigniew Pacelt.

Na starcie 3. rundy biegów IV MosirGutwinRun2016 stanęło 153 osoby (78 na 5km i 75 na 10km) plus 12 osób w marszu nordic walking (5km) i kilkadziesiąt dzieciaków (od 100 metrów do 1 kilometra). W biegach głównych, zaliczanych do klasyfikacji Półmararonu i Maratonu na raty klasą sam dla siebie okazał się Michał Jagieło, który z bezpieczną przewagą minął linię mety jako pierwszy w obu biegach. Zawodnik spod Starachowic (Lubienia) w tegorocznej edycji zadebiutował, ale smak rywalizacji i zwycięstw na Gutwinie zna doskonale, bo w ubiegłym roku wygrał klasyfikację generalną na obu dystansach. Wrócił na Gutwin w wielkim stylu i pokazał dużą moc. Wśród kobiet niedościgniona pozostaje reprezentantka Bałtowa – Kinga Kacuga. W niedzielę zanotowała swoje trzecie zwycięstwo wśród biegaczek pięknej płci w biegach na 5 i 10km, stawiając się w roli zdecydowanej faworytki do końcowej klasyfikacji, już na półmetku imprezy. Kolejna – czwarta już runda – IV MosirGutwinRun2016 odbędzie się 28 sierpnia i wtedy poznamy pierwszych oficjalnych liderów cyklu, którzy zaliczą czwarty z sześciu startów (warunek ukończenia imprezy). Przypomnijmy, że na wszystkim, którym uda się sztuka symbolicznego zaliczenia półmaratonu bądź maratonu (na raty), zostaną nagrodzeni okolicznościowym medalem oraz koszulką techniczną. Do najlepszych w kategoriach wiekowych trafią też nagrody rzeczowe.

Udział we wszystkich biegach IV MosirGutwinRun2016 jest całkowicie bezpłatny! Podczas każdej rundy uczestnicy biegów głównych otrzymują bogatą w magnez i wapń wodę mineralną Staropolska, puszkę napoju energetycznego Komodo oraz pączka lub słodką bułkę od Piekarni i Cukierni Skalski. Nowością, świadczoną dla biegaczy w tegorocznej edycji, są też masaże oferowane przez pracowników Działu Odnowy Biologicznej i Rehabilitacji Pływalni Rawszczyzna.
Nie brakuje również nagród. Do najlepszych biegaczy trafiają vouchery na obiad rodzinny dla czterech osób do ostrowieckiego Hotelu Accademia, voucher rodzinny na rozgrywki paintballowe do Strefa21 w Świrnie obok Ostrowca Św., karnety na zabiegi w Centrum Rehabilitacji Markmed, vouchery na zabiegi w przychodni Sport Medical Rehabilitacja Konrada Sulika, suplementy dla biegaczy od Sklepu Triceps.pl, kupony do restauracji McDonalds w Ostrowcu Św., żetony do myjni samochodowej Kijanka - Myjnia 24h przy ul. Żabiej w Ostrowcu Św., sprzęt sportowy od sklepów Centrum Sport (ul. Okólna) i Hi-Sport (os. Słoneczne) oraz gadżety od Fundacji „Wychowanie przez Sport” – organizatora ogólnopolskiej akcji „Biegam Bo Lubię”. Podczas podsumowania cyklu - 30 października - najlepsi nagrodzeni zostaną ponadto voucherami na zakupy w sklepie Regatta (Galeria Ostrowiec).

Wyniki:

Półmaraton na raty (ok. 5km) – podium mężczyzn:
1. Michał Jagieło (Lubienia / Husaria Race Team) - 19:02
2. Grzegorz Dąbrowski (Ćmielów) - 19:05
3. Krzysztof Ślusarz (Janowice / ZS3 Ostrowiec Św.) - 19:12

Półmaraton na raty (ok. 5km) – podium kobiet:
1. Kinga Kacuga (Bałtów) - 19:47
2. Dominika Łukasiewicz (Ostrowiec Św. / Agros Zamość) - 21:22
3. Natalia Chmiel (Bilcza KKL Kielce) - 22:55

Maraton na raty (ok. 10km) – podium mężczyzn:
1. Michał Jagieło (Lubienia / Husaria Race Team) - 37:16
2. Kamil Maciejewski (Daleszyce / AZS Politechnika Świętokrzyska) - 37:41
3. Konrad Sulik (Ostrowiec Św. / Sport Medical Rehabilitacja) - 39:55

Maraton na raty (ok. 10km) – podium kobiet:
1. Kinga Kacuga (Bałtów) - 40:21
2. Anna Bober (Ostrowiec Św. / BiegamBoLubię) - 46:27
3. Kinga Brzoszkiewicz (Starachowice) - 47:18

Zobacz: Wyniki 3. rundy - Biegi | Wyniki 3. rundy - Nordic Walking | Zdjęcia
2016-07-10 15:27 | Autor: JS