Aktualności - MosirGutwinRun

Karasiński, Lepiarz i Kacuga ponownie najlepsi na Gutwinie


W Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin odbyła się 2. runda cyklu biegów IV MosirGutwinRun2016 – Półmaraton i Mararon na raty, organizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. Podobnie jak podczas inauguracji imprezy najlepsi okazali się Michał Karasiński na krótszym dystansie i Sylwester Lepiarz na dłuższym wśród mężczyzn oraz Kinga Kacuga na obu dystansach wśród kobiet.

Oba biegi ukończyło w sumie 161 osób – 93 na trasie drugiej rundy do Półmararonu na raty oraz 68 na trasie do drugiej rundy Maratonu na raty. Z krótszym dystansem zmierzyli się też amatorzy chodzenia z kijkami nordic walking. Około 5-kilemtrową trasę przemaszerowało wspólnie 17 osób, a najstarsza uczestniczka tej „rywalizacji” – ostrowczanka Danuta Walczak - ma 75 lat, czym udowadnia, że na sport – w rekreacyjnej odsłonie – nigdy nie jest za późno! Tradycyjnie nie zabrakło również najmłodszych, dla których przygotowano kilka krótszych biegów. Druga runda miała również swojego drugiego – obok wspomnianej Pani Danuty - cichego bohatera. Dystans krótszego biegu, po niełatwym terenie prowadzącym leśnymi duktami, z wykorzystaniem specjalistycznego wózka przebieg wraz ze swoim malutkim dzieckiem Bartosz Borowski, a trasę pokonał w niespełna pół godziny.

Na cały cykl imprezy składa się sześć rund, podczas których rywalizacja odbywa się na tych samych trasach. Skompletowanie czterech biegów (bądź marszów) na jednym z dystansów pozwoli na symboliczne zaliczenie półmaratonu lub maratonu na raty. Zaliczenie wszystkich sześciu pozwala na poprawienie dwóch słabszych wyników, gdyż do klasyfikacji końcowej brane są pod uwagę cztery najlepsze próby.

Na pozytywny odbiór imprezy tradycyjnie swój pływ mieli partnerzy, którzy fundując nagrody podnoszą jej atrakcyjność. Swoje stanowisko z darmowymi usługami masażu dla uczestników biegów prowadził Oddział Odnowy Biologicznej i Rehabilitacji Pływalni Rawszczyzna. Podczas każdej rundy uczestnicy biegów głównych otrzymują bogatą w magnez i wapń wodę mineralną Staropolska, puszkę napoju energetycznego Komodo oraz pączka od Piekarni i Cukierni Skalski. Nie brakuje również nagród. Do najlepszych biegaczy pierwszej rundy trafiły vouchery na obiad rodzinny dla czterech osób do ostrowieckiego Hotelu Accademia, voucher rodzinny na rozgrywki paintballowe do Strefa21 w Świrnie obok Ostrowca Św., karnety na zabiegi Aquamed od Centrum Rehabilitacji Markmed, vouchery na zabiegi w przychodni Sport Medical Rehabilitacja Konrada Sulika, suplementy dla biegaczy od Sklepu Triceps.pl, kupony do restauracji McDonalds w Ostrowcu Św., żetony do myjni samochodowej Kijanka - Myjnia 24h przy ul. Żabiej w Ostrowcu Św., sprzęt sportowy od sklepów Centrum Sport (ul. Okólna) i Hi-Sport (os. Słoneczne) oraz gadżety od Fundacji „Wychowanie przez Sport” – organizatora ogólnopolskiej akcji „Biegam Bo Lubię”. Podczas podsumowania cyklu - 30 października - najlepsi nagrodzeni zostaną ponadto voucherami na zakupy w sklepie Regatta (Galeria Ostrowiec).

Podium 2. rundy IV MosirGutwinRun2016:

Półmaraton na raty (ok. 5km), mężczyźni:
1. Michał Karasiński (Janowice / SMS Ostrowiec ŚW. / KKB Rudnik) 00:18:34
2. Sylwester Lepiarz (Ostrowiec Św. / Asics Frontrunner / MUKS THM) 00:18:36
3. Michał Kosek (Ostrowiec Św.) 00:19:08

Półmaraton na raty (ok. 5km), kobiety:
1. Kinga Kacuga (Bałtów) 00:20:00
2. Wiktoria Zawolik (Ostrowiec Św. / TS Akwedukt Kielce) 00:22:47
3. Paulina Glegoła-Madetko (Ostrowiec Św.) 00:25:31

Maraton na raty (ok. 10km), mężczyźni:
1. Sylwester Lepiarz (Ostrowiec Św. / Asics Frontrunner / MUKS THM) 00:37:56
2. Michał Karasiński (Janowice / SMS Ostrowiec ŚW. / KKB Rudnik) 00:40:04
3. Krzysztof Wikarski (Ostrowiec Św. / KSZO Ostrowiec Św.) 00:40:26

Maraton na raty (ok. 10km), kobiety:
1. Kinga Kacuga (Bałtów) 00:40:40
2. Anna Bober (Ostrowiec Św. / BiegamBoLubię) 00:48:48
3. Marlena Pięta (Ostrowiec Św. / BiegamBoLubię) 00:50:12

Zobacz wyniki 2. rundy: Półmaraton i Maraton na raty | Nordic Walking | Biegi dla dzieci

Zobacz: Zdjęcia z 2. rundy
2016-06-05 15:57 | Autor: JS