Aktualności - Ostrowiecki Bieg Wiosny

Ostrowiec Św. po raz dwunasty pobiegł z całą Polską!


Blisko 500 biegów i 100 tys. uczestników w całym kraju - takiej akcji biegowej nie ma na całym świecie! Tak wyglądał 12. Weekend Polska Biega. W Ostrowcu Św., w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin, do tej ogólnopolskiej akcji włączyło się około 800 osób!

Około 120 przedszkolaków oraz około 680 osób w Biegu Głównym – to wstępne statystyki z akcji Polska Biega, która odbyła się w sobotę, po raz dwunasty w Ostrowcu Św., a po raz czwarty w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin. Cieszy, że z roku na rok impreza przyciąga coraz więcej najmłodszych, bo w myśl zasady „czym skorupka za młodu nasiąknie…” wiele wskazuje na to, że biegowa edukacja wśród ostrowczan, której podejmuje się Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przynosi i będzie przynosić coraz lepsze rezultaty. Dzieci z ostrowieckich przedszkoli, które stawiły się w liczbie przekraczającej stu małych biegaczy miały zapewnione moc atrakcji i sportowych wrażeń. Rozpoczęli od gier i zabaw. Później wzięli udział w swoim pierwszym biegu, przeprowadzonym na dystansie około 100 metrów. Na koniec mogli pobawić się na przygotowanych specjalnie z myślą o nich przyrządach – dwóch zjeżdżalniach o różnej wielkości i trampolinie.

W samo południe rozpoczął się punkt kulminacyjny imprezy – Bieg Główny, na około 3,5-kilometrowej trasie wokół miejscowego akwenu wodnego oraz w przyległym lesie. Sygnał do startu dał sam Prezydent Ostrowca Św. Jarosław Górczyński, a wśród biegnących można było zauważyć wielu radnych – miejskich i powiatowych. Zdecydowanie największą grupę tradycyjnie stanowili jednak uczniowie ostrowieckich szkół podstawowych i gimnazjalnych wraz ze swoimi nauczycielami oraz (co jest coraz częstszą praktyką) dyrektorami placówek oświatowych w Ostrowcu Św. Po podsumowaniu liczebności przedstawicieli poszczególnych szkół ogłoszone zostaną wyniki corocznego konkursu na najbardziej rozbiegane szkoły, a najlepsi otrzymają nagrody finansowe na doposażenie w niezbędny sprzęt sportowy. Dodatkowo, partner imprezy - Strefa 21, ufunduje nagrodę dla szkoły najliczniej reprezentowanej na imprezie (największa liczba uczniów, którzy ukończą bieg). Będzie to Voucher dla grupy 10 osobowej na rozgrywki paintballowe.

W Biegu Głównym wzięło udział około 700 osób w różnym wieku i w różnym stopniu biegowego zawansowania. Imprezie przyświeca zasada „Nieważne czy biega się maratony, czy od czasu do czasu truchta - biegaczem jest ten, kto się nim czuje.”, a trasę można było pokonać biegiem, truchtem, marszem lub mieszając te techniki poruszania się. Na mecie nie była prowadzona klasyfikacja, a zwycięzcą może się czuć każdy, kto ukończył bieg!

Nowością w tym roku były przeprowadzone po Biegu Głównym konkurencje biegowe dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Najlepsi nagrodzenie zostali drobnymi upominkami.

Zobacz: Zdjęcia - Biegi przedszkolaków | Zdjęcia - Bieg Główny | Zdjęcia - Konkurencje biegowe dla uczniów PSP i PG

2016-05-21 16:34 | Autor: JS