Aktualności - Aktywna Majówka z MOSiRem

Biegowa Majówka z MOSiRem na Gutwinie


Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. zaprasza wszystkich miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu na „Biegową Majówkę na Gutwinie”. Na specjalnie wyznaczonych trasach, pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, będzie można pobiegać lub wziąć udział we wspólnych marszach nordic walking.


Bieganie w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin na stałe wpisało się w kalendarz imprez rekreacyjnych w naszym mieście. W ubiegłym roku podczas weekendu majowego odbywały się tam zajęcia pod hasłem „Majówka z MOSiR-em”. W Biegu Wiosny, zorganizowanego w ramach ogólnopolskiej akcji „Polska Biega”, wzięło udział prawie 1000 osób. W 2013 roku Ostrowiec Św. ponownie przyłączy się do tego wydarzenia - 25 maja. Biegowa Majówka może być więc doskonałą okazją do zapoznania się z trasami oraz odbudowania kondycji fizycznej po zimowej przerwie.

Nordic walking

Marsze z wykorzystaniem kijków stają się coraz popularniejszą formą ruchu w Polsce – również w naszym mieście. Świadczą o tym coraz większe grupy nordicwalkerów spotykanych na miejskich skwerach, w parkach czy właśnie na Gutwinie. Propozycja MOSiR jest skierowana nie tylko do osób już uprawiających nordic walking, ale również do tych, którzy chcą spróbować tej formy ruchu po raz pierwszy. Do dyspozycji będzie bezpłatna wypożyczalnia specjalistycznych kijków, a w pierwszych krokach nordic walking pomoże wykwalifikowany instruktor, który nauczy przyjmować prawidłową postawę podczas chodzenia z kijkami oraz pokaże techniki chodzenia. W ubiegłym roku w ramach „Majówki z MOSiR-em” do wspólnych marszów dało się namówić około 30 osób w różnym wieku. Mamy nadzieję, że z roku na rok będzie nas coraz więcej.

Zajęcia – zarówno te biegowe, jak i nordic walking – odbywać się będą podczas pięciu majowych popołudni –1,2,3,4 i 5 maja. Startujemy o godzinie 17 (zbiórka w okolicy „woprówki”) i trenujemy wspólnie przez godzinę.

2013-04-28 18:25 | Autor: JS