Aktualności - Ostrowiecki Bieg Wiosny

W Ostrowcu z Polską pobiegło 650 osób!


W minioną sobotę Ostrowiec Św. dołączył do akcji społecznej „11.Weekend Polska Biega”. W Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin biegało wspólnie prawie 650 osób! W całym kraju odbyło się prawie pół tysiąca podobnych imprez, w których w sumie wzięło udział ponad 100 tysięcy osób!

W Ostrowcu Św. kolejny raz akcję przeprowadził Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Nieprzypadkowo na miejsce wybrano Ośrodek Wypoczynkowy Gutwin i okalające go lasy. To tu od dwóch lat odbywają się biegi cieszącego się coraz większą popularnością cyklu „MosirGutwinRun” (31 maja odbędzie się druga runda tegorocznej edycji - zapisy), tu od marca do listopada rzesze amatorów biegania spotykają się na wspólnych treningach w ramach ogólnopolskiej akcji „Biegam Bo Lubię” (we wtorki i czwartki o godzinie 18 oraz niedziele o 9.30) i tu rokrocznie młodzież szkolna rywalizuje o tytuły najlepszych przełajowców w mieście i powiecie. Gutwin staje się więc powoli mekką ostrowieckiego biegania!

Choć prognozy pogody skutecznie zniechęcały do planowania w weekend aktywnego wypoczynku, aura mile zaskoczyła organizatorów. W sobotnie przedpołudnie w Ostrowcu Św. nie padało, biegaczom nie doskwierało również gorące słońce. Pogoda była wręcz idealna do biegania, więc od godziny porannych na Gutwin docierały kolejne grupy, głównie „małych” sportowców. Tradycyjnie podczas „Weekendu Polska Biega” w Ostrowcu Św. młodzież rywalizowała o „kasę” dla swoich szkół, która przeznaczona zostanie na sprzęt poprawiający warunki ćwiczeń na lekcjach wychowania fizycznego. Trzy najaktywniejsze szkoły z terenu Gminy Ostrowiec Św. otrzymają odpowiednio 1000, 800 i 500zł.

Imprezę rozpoczęli najmłodsi. Na wysepce rozdzielającej oba stawy na Gutwinie zorganizowano dla nich gry i zabawy biegowe. Po tej solidnej dawce rozgrzewki wzięli udział w Biegu Przedszkolaka na dystansie ok. 100 metrów. Na mecie czekał na nich pamiątkowy dyplom i słodki poczęstunek, a w okolicy placu zabaw urządzenia rekreacyjne, popularne „dmuchańce”. Punktualnie w samo południe na starcie ok. 3,5-kilometrowego Biegu Głównego stanęła pierwsza grupa. Z uwagi bowiem na dużą frekwencję oraz charakter imprezy, który zakładał popularyzację biegania, a nie sportową rywalizację, jego uczestnicy zostali podzieleni na mniejsze grupy i wypuszczani na trasę w niewielkich odstępach czasu. Można było zaobserwować różne strategie pokonania tego niemałego przecież dystansu. Jedni decydowali się na szybki bieg, inni po mocnym starcie równie szybko zwalniali i dalszą cześć biegu pokonywali w spokojnym truchcie. Byli też tacy, którzy decydowali się pokonać trasę żwawym… spacerem, również z kijkami nordic walking. Wśród uczestników Biegu Głównego przeważali uczniowie szkół z Ostrowca Św. i całego powiatu, ale nie brakowało również ich rodziców, nauczycieli oraz dyrektorów! Wszyscy otrzymali słodki poczęstunek i wodę oraz specjalne kupony, które upoważniały do wzięcia udziału w loterii nagród rzeczowych. Rozlosowano m.in. dwa tablety! Jeden z nich trafił w ręce ucznia ostrowieckiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, a drugi do małego biegacza z Nowego Sącza, którego na ostrowiecki bieg w ramach „Weekendu Polska Biega” namówił wujek – stały bywalec imprez biegowych w naszym mieście.

Do zobaczenia za rok, podczas „12. Weekendu Polska Biega”!

Zobacz zdjęcia na: Fanpage MOSiR

2015-05-24 08:23 | Autor: JS