Aktualności - Ostrowiecki Bieg Wiosny

Zapraszamy na Weekend Polska Biega


Ostrowiec Św. po raz kolejny przystąpił do ogólnopolskiej akcji „Polska Biega”. Od trzech lat impreza przyciąga do Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin kilkusetosobowe rzesze amatorów biegania, głównie młodzieży szkolnej. W tym roku „Weekend Polska Biega” w Ostrowcu Św. przypadnie na sobotę 23 maja. Tradycyjnie będzie to okazja dla ostrowieckich szkół do rywalizacji o atrakcyjne nagrody finansowe.

Jako pierwsi na arenie zmagań „Polska Biega” w Ostrowcu Św. staną przedszkolaki. Najmłodsi rozpoczną rozgrzewką i zabawami biegowymi, zaplanowanymi na godzinę 10.30 na wysepce rozdzielającej oba stawy w ośrodku. O 11.15 rozpocznie się bieg dla przedszkolaków na dystansie około 100 metrów. Na mecie na każdego „malucha” czekać będzie pamiątkowy dyplom oraz słodki poczęstunek. To nie wszystkie atrakcje, jakie będą tego dnia czekać na najmłodszych. Przy placu zabaw, specjalnie z myślą o przedszkolakach ,ustawione zostaną urządzenia rekreacyjne dla dzieci – zjeżdżalnie, trampoliny, itp.

Punktem kulminacyjnym zaplanowanej na około 4 godziny imprezy tradycyjnie będzie Bieg Główny. Przed dwoma laty wzięło w nim udział 577 osób, a w ubiegłym roku liczba uczestników Biegu Głównego przekroczyła 700 osób! Duża frekwencja to głównie zasługa młodzieży szkolnej.
Podczas Biegu Głównego prowadzona będzie punktacja na najaktywniejszą szkołę. W klasyfikacji tej uczestniczą tylko szkoły podstawowe i gimnazja prowadzone przez Gminę Ostrowiec Św. Najaktywniejszą szkołą „Polska Biega 2015” zostanie ta, której uczniowie wezmą udział w zawodach, ukończą bieg, a ich liczba w stosunku do wszystkich uczniów szkoły stanowić będzie najwyższy odsetek. Duży wpływ na wynik tej klasyfikacji będą mieli nauczyciele i dyrektorzy. Ukończenie Biegu przez każdego nauczyciela punktowane będzie jak ukończenie biegu przez 10 uczniów szkoły, a jeśli dokona tego dyrektor – 20 uczniów. Najaktywniejsze szkoły otrzymają nagrody pieniężne przeznaczone na zakup sprzętu sportowego – 1000zł za 1. miejsce, 800zł za 2. miejsce i 500zł za 3. miejsce. Bieg Główny przebiegał będzie bez rywalizacji indywidualnej na trasie mierzącej około 3000 metrów.

Zgłoszenia grupowe od przedszkoli oraz szkół podstawowych i gimnazjalnych przyjmowane będą do 20 maja w Dziale Marketingu i Organizacji Imprez MOSiR (ul. Świętokrzyska 11 pokój 2.39) lub emailem na adres ostrowiecbiega@mosir.ostrowiec.pl.

Zgłoszenia indywidualne przyjmowane będą w dniu imprezy, w Biurze Zawodów. W godzinach od 9.00 do 10.00 dla przedszkolaków oraz od 10.00 do 11.30 do Biegu Głównego (dzieci, młodzież, dorośli).

2015-05-08 12:48 | Autor: JS