Aktualności - Biegam Bo Lubię

BiegamBoLubię – Ostrowczanie poddali się Testowi Coopera


18 maja stadiony w całej Polsce zapełnione były niemalże po brzegi! Tego dnia w zdecydowanej większości miejsc, gdzie odbywają się treningi BiegamBoLubię można było sprawdzić się podczas 12-minutowego biegu – testu Coopera. Taka próba pozwala nam ocenić swoją aktualną formę. Z takiej okazji, pod okiem Kazimierza Jarosa, w Ostrowcu Św. skorzystało 12 osób. Najlepszy wynik zanotował na swoim koncie 42-letni Paweł Pocheć, który w 12 minut pokonał dystans 3000 metrów! Brawo!

18 maja na stadionie międzyszkolnym przy ul. Żeromskiego w Ostrowcu Św. spotkało się 12 osób, w tym 4 kobiety. Tego dnia, podobnie jak w niemal 60 innych miejscowościach w całym kraju biorących udział w ogólnopolskiej akcji BiegamBoLubię, zebrali się by wziąć udział w Teście Coopera. Najmłodszy uczestnik miał 14 lat, najstarszy o 40 lat więcej! Ostrowczanie w Teście Coopera BiegamBoLubię podczas 12-minutowej próby osiągali wyniki od 1100 do 3000 metrów.

Przypomnijmy, że w ramach ogólnopolskiej akcji BiegamBoLubię ostrowieccy miłośnicy biegania spotykają się co tydzień, w każdą sobotę, w godzinach 9.30 – 10.30, na stadionie międzyszkolnym przy LO Nr III i LO Nr IV (ul. Żeromskiego). Zajęcia prowadzą trener lekkoatletów MUKS THM Ostrowiec Św. Kazimierz Jaros i czołowy polski biegacz górski (wielokrotny mistrz kraju) - Daniel Wosik. Co ważne, docelowa grupa nie jest ograniczona ani wiekiem uczestników (osoby poniżej 16. roku życia muszą być z opiekunem), ani frekwencją, a zajęcia są dostosowywane do zaawansowania uczestników. Jeśli będzie taka potrzeba, ilość instruktorów zostanie zwiększona. Podczas tych spotkań można poznać różne elementy treningu – od prawidłowej rozgrzewki, przez ćwiczenia rozciągające, po wymianę doświadczeń dotyczących zdrowia, aktywności fizycznej, możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu.

Serdecznie zapraszamy!

2013-05-29 14:19 | Autor: JS