Aktualności - Ostrowiecki Bieg Wiosny

Ostrowiec biegał z całą Polską


W Ośrodku Rekreacyjnym Gutwin odbył się wielki piknik sportowo – rekreacyjny organizowany pod hasłem „Bieg Wiosny 2013”. Impreza wpisuje się w ogólnopolską akcję „Polska Biega”, organizowaną w jeden weekend w roku w kilkuset miejscowościach w całym kraju. W Ostrowcu Św. jak zwykle dopisała frekwencja. W Biegu Głównym – bez konkurencji – wzięło udział ponad 600 osób, w tym wicestarosta ostrowiecki Eligiusz Mich i wiceprezydent Ostrowca Św. Paweł Górniak. W Biegu Open, gdzie do rywalizacji stanęli profesjonaliści, zwyciężył Artur Kern z Hrubieszowa.

„Bieg Wiosny 2013” w Ostrowcu Św. rozpoczął się tradycyjnie od zabaw biegowym dla najmłodszych. W konkurencjach biegowych wzięło udział prawie 100 przedszkolaków i uczniów klas zerowych szkół podstawowych. To zresztą nie jedyna atrakcja jaka tego dnia na nich czekała. Na terenie parkingu przy placu zabaw specjalnie dla najmłodszych biegaczy uruchomiona zostanie dmuchana zjeżdżalnia. Do wspólnej zabawy włączyły się również powiatowe komendy Straży Pożarnej oraz Policji w Ostrowcu Św. Wszyscy chętni mogli poznać niuanse wyposażenia wozu strażackiego, obejrzeć pokaz tresury psa policyjnego. Wszyscy chętni mogli ponadto oznakować swój rower.
Punktualnie o godzinie 12 na 3-kilometrową trasę wybieli pierwsi uczestnicy Biegu Głównego, a wśród nich – jak przed rokiem – wicestarosta powiatu ostrowieckiego Eligiusz Mich i wiceprezydent Ostrowca Św. Paweł Górniak. Nie zabrakło również znanych z lokalnych boisk i hal sportowców. We wspólnej zabawie wzięli udział m.in. piłkarze nożni KSZO 1929 Ostrowiec Św. oraz piłkarze ręczni i bokserzy KS KSZO Ostrowiec Św. Wzorem ubiegłych lat podczas Biegu Głównego prowadzona była klasyfikacja na najaktywniejszą szkołę, w której placówki oświatowe prowadzone przez Gminę Ostrowiec Św. walczyły o nagrody finansowe z przeznaczeniem na zakup sprzętu sportowego (wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej www.ostrowiecbiega.mosir.ostrowiec.pl).

Nowością tegorocznego Biegu Wiosny był Bieg Open na dystansie 5 kilometrów z cennymi nagrodami finansowymi. Wśród 35 śmiałków (5 kobiet), którzy ostatecznie stanęli na starcie, nie zabrakło uznanych w kraju zawodników oraz uczestników wielu maratonów, półmaratonów i innych biegów organizowanych w całym kraju i za granicą. Faworytem w walce o główną nagrodę (600zł) był czołowy polski zawodnik na średnich dystansach - brązowy medalista ubiegłorocznych mistrzostw kraju seniorów na 10km i czwarty zawodnik biegu na 3km – Artur Kern z Hrubieszowa. Nie zawiódł, mijając metę z dużą przewagą nad rywalami. Drugi metę minął reprezentująca Kobex Starachowice Dawid Kubiec (nagroda w wysokości 400zł), a trzeci uczeń ostrowieckiego Zespołu Szkół Nr 3 startujący w barwach klubu LUKKS Bałtów – Tomasz Cieślik (200zł). Najszybsza wśród pań okazała się Dominika Łukasiewicz (7. w klasyfikacji Open), reprezentująca MUKS THM Ostrowiec Św. uczennica IV LO. W dodatkowych klasyfikacjach wygrywali: K18 (kobiety do 30 lat) – Dominika Łukasiewicz, K30 – Justyna Gąska (Szczecin), K40 – Izabela Komar (Nietulisko), M18 – Dawid Kubiec, M30 – Artur Kern, M40 – Marek Matysiak (Gapmont Team Ostrowiec Św.), M50 – Włodzimierz Foremniak (Ostrowiec Św.).

Podobnie jak w ubiegłych latach na uczestników ostrowieckiej edycji Polska Biega czekało wiele cennych nagród rzeczowych, rozlosowanych wśród wszystkich biegaczy. Do tych, którzy mieli w losowaniu najwięcej szczęścia trafiły dwa tablety – jeden losowany pośród wszystkich uczestników Biegu Głównego i Biegu Open, drugi tylko pośród startujących w Biegu Open. Sponsorami nagród rzeczowych był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. oraz sklep sportowy Centrum Sport. Imprezę wspierała również Ostrowiecka Spółdzielnia Mleczarska, która specjalnie dla najmłodszych przygotowała pyszne jogurty. Nie bez znaczenia była również pomoc lekkoatletów MUKS THM, którzy zadbali o wzorowe przygotowanie tras, siatkarek SMS MUKS Jedynka, które na trasie pełniły role informacyjne oraz ratownicy ostrowieckiego oddziału PCK, którzy zadbali o opiekę medyczną. Imprezę uświetnili ponadto swoją obecnością posłowie Zbigniew Pacelt, Jarosław Górczyński i Jarosław Rusiecki, prezes KS KSZO Jarosław Kuba, sekretarz powiatu ostrowieckiego Piotr Składanowski.

Zobacz:
- Pełne wyniki Biegu Open - PDF | HTML
- Zdjęcia: Polska Biega

2013-05-26 12:44 | Autor: JS