
Aktualności

W 2. rundzie „XIV MosirGutwinRun 2026 – Maraton i Półmaraton na raty” chęć zabawy w ramach Klasyfikacji Rodzinnej zgłosiło 7 teamów, a do wspólnej zabawy dołączyły 4 nowe. Najlepsza okazała się tym razem rodzina Starachowskich w składzie Łukasz (ojciec), Mateusz (syn), Iga (córka), przed rodzinami Żabcie (Chmielewscy) i Pawelec. Najlepszymi sumarycznymi wynikami pod dwóch rundach mogą pochwalić się rodziny Pawelców i Bera (po 13).

Druga runda cyklu XIV MosirGutwinRun 2026 przyciagnęła na start 380 miłośników biegania oraz marszów Nordic Walking. Metę 2. rundy osiągnęło 90 osób w biegu na ok. 10km, 156 w biegu na ok. 5km i 67 w marszu Nordic Walking. W biegach dzieci wzięło udział 66 osób (100m - 27 osób, 300m - 29 osób, 1000m - 10 osób).

W najbliższą niedzielę odbędzie się 2. runda cyklu biegów i marszów „XIV MosirGutwinRun 2026 – Maraton i Półmaraton na raty”! W zapisach on-line start zadeklarowało 220 osób – 80 w biegu na ok. 10 kilometrów, 131 w biegu na ok. 5 kilometrów, 58 osoby w marszu Nordic Walking. 49 osób chce wziąć udział w rywalizacji na obu dystansach!

Na stronie www.ostrowiecbiega.pl otwarte zostały formularze zapisów do 2. rundy cyklu biegów i marszów XIV MosirGutwinRun 2026 – Maraton i Półmaraton na raty. W imprezie, która zaplanowana została na niedzielę 7 czerwca, tradycyjnie do wyboru będą biegi na dystansie 10 i 5km, 5-kilometrowy marsz nordic walking oraz biegi dla dzieci na dystansach od 100 do 1000 metrów.

W 1. rundzie XIV sezonu cyklu biegów i marszów MosirGutwinRun 2025 – Maraton i Półmaraton na raty chęć zabawy w ramach Klasyfikacji Rodzinnej zgłosiło 6 teamów! Najlepsza okazała się rodzina Jagieło w składzie Michał (tata), Kinga (mama), oraz Liliana i Maja (córki), przed rodzinami Połowniak i Bera.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza na Ostrowiecki Bieg Wiosny 2026, który odbędzie się w sobotę 30 maja 2026 roku w malowniczym Ośrodku Gutwin! To wyjątkowe wydarzenie sportowe połączy pasjonatów biegania, miłośników aktywności na świeżym powietrzu oraz wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić wiosenny dzień.

Inauguracyjna runda cyklu biegów i marszów XIV MosirGutwinRun 2026 przyniosła wszystko, za co ostrowiecka impreza jest lubiana - dobrą frekwencję, sportowe emocje, rodzinną atmosferę i mocne otwarcie rywalizacji w maratonie i półmaratonie na raty. Sylwester Lepiarz (Wronów, LKB Rudnik) i Rafał Gontarczyk (Ostrowiec Świętokrzyski, Gonti Run Team) rządzili na trasie biegów, dzieląc się zwycięstwami. Na dystansie 10km lepszy okazał się Lepiarz, a w biegu na 5km udanie zrewanżował mu się na finiszu Gontarczyk. Wśród kobiet równych sobie nie miała dominatorka biegów na Gutwinie - Dominika Łukasiewicz (Ostrowiec Świętokrzyski MKS Ostrowia - SMS Ostrowiec Św. / Delia Runningteam). Po raz pierwszy na trasie zaliczanej do półmaratonu na raty w sportowej rywalizacji wzięli udział uczestnicy marszu Nordic Walking. Zwyciężyli Paweł Heda (Nietulisko Duże, KuNie) i Estera Pucułek - Witek (Ostrowiec Świętokrzyski).

Inauguracja cyklu XIV MosirGutwinRun 2026 przyciagnęła na start 351 miłośników biegania oraz marszów Nordic Walking. Metę 1. rundy osiągnęło 89 osób w biegu na ok. 10km, 146 w biegu na ok. 5km i 66 w marszu Nordic Walking. W biegach najmłodszych, na dystansach od 100 do 1000 metrów, wzięło udział 50 dzieci.
Więcej artykułów: