Aktualności - MosirGutwinRun

Rekordowa frekwencja na inauguracji XII MosirGutwinRun 2024


Sylwester Lepiarz

Prawie 400 osób wzięło udział w inaugurującej „XII MosirGutwinRun 2024 – Maraton i Półmaraton na raty” 1. rundzie, która w niedzielę odbyła się w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin w Ostrowcu Świętokrzyskim. Tradycyjnie rywalizowano w biegach na dystansie ok. 10 i 5km, marszu Nordic Walking oraz biegach dla najmłodszych (od 100 do 1000m). Nie zawiedli broniący tytułów Super GutWinnera faworyci Sylwester Lepiarz i Dominika Łukasiewicz, którzy pewnie wygrali pierwsze tegoroczne ściganie na Gutwinie.

Punktualnie o godzinie 10 na starcie stanęła prawie setka biegaczy, rozpoczynając rywalizację w konkurencji „Maratonu na raty”. Niełatwą terenową trasę, najeżoną piaszczystymi podbiegami, najszybciej pokonał mieszkający u podnóża Pasma Jeleniowskiego Gór Świętokrzyskich Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik / Alpin Sport Team). Czołowy polski „góral” do pokonania nieco ponad 10 kilometrów potrzebował 35 minut i 2 sekund. Niemal 3 minuty za nim finiszował mieszkający u podnóża Łysogór reprezentant Dream Team Wokół Łysej Góry Rafał Teliga (37:50), a na trzecie pozycji przyPędził reprezentant Iłży Michał Kolaszt (38:37).
Podium wśród kobiet zdominowały gospodynie. Zwyciężyła Dominika Łukasiewicz (Run Radical, 41:57), trzecia była Kinga Myśliwska (Tri Amo / Kwadrans Team, 47:31), a rozdzieliła je powracająca po 4 latach do rywalizacji w MosirGutwinRun Basia Przeworska (Łączna – powiat skarżyski, 47:01), reprezentującą mocną i znaną nie tylko w regionie grupę Czarnecki Run Team.

Zobacz: Wyniki | Zdjęcia

Zaliczany do „Półmaratonu na raty” bieg na nieco ponad 5km ukończyło aż 188 osób. Tu ponownie bezkonkurencyjny był Sylwester Lepiarz (17:36), a w pokonanym polu zostawił ostrowczanina Rafała Gontarczyka (Gonti Running Team, 18:51) i ponownie tego dnia Rafała Teligę (19:27). Wśród kobiet kolejność w trójce była niemal identyczna jak na chwilę wcześniej na „dyszce”. Do rywalizacji Dominiki Łukasiewicz (21:03), Basi Przeworskiej (23:50) i Kingi Myśliwskiej (25:13), skutecznie wtrąciła się ostrowczanka Beata Woźniak, która z czasem 23:36 finiszowała na drugim miejscu wśród kobiet.

Zobacz: Wyniki | Zdjęcia

Tę samą trasę (ok. 5km) do pokonania mieli również amatorzy spacerów z kijkami Nordic Walking. Dla najszybszych – Pawła Hedy (KuNie, Nietulisko Duże) i Eweliny Zając (Kijowa Wataha, Ostrowiec Świętokrzyski), był to zresztą bardzo szybki spacer, zakończony odpowiednio w czasie 36:57 i 37:25. Metę marszu Nordic Walking osiągnęło podczas 1. rundy 73 osoby.

Zobacz: Wyniki | Zdjęcia

Przypomnijmy, że co roku w ramach MosirGuwinRun Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim przyznaje specjalne nagrody dla uczestników, którzy „zaliczą” maraton i półmaraton na raty oraz uzyskają najlepsze wyniki czasowe (suma czasów maratonu i półmaratonu) oddzielnie w kategoriach mężczyzn i kobiet. W tym roku nagrody trafią do trzech najszybszych mężczyzn i trzech najszybszych kobiet w tej kategorii, a pula nagród finansowych w tej prestiżowej kategorii wynosi aż 6 tysięcy złotych! Podczas 1. rundy rywalizację na obu dystansach wybrało 47 osób, w tym 9 kobiet. Nie jest niespodzianką, że pierwszymi (póki co wirtualnymi) liderami w walce o tytuł Super GutWinnera 2024 zostali Sylwester Lepiarz i Dominika Łukasiewicz. Na „podium” wśród mężczyzn są na ten moment Rafał Teliga i Michał Jagieło (4 na 10km i 5 na 5km), a wśród kobiet Basia Przeworska i Kinga Myśliwska.

Zobacz: Sumę czasów zaliczanych do SuperGutWinnera

Swój czas podczas imprezy tradycyjnie mieli też najmłodsi, który biegali na dystansach 100m (przedszkolaki), 300m (uczniowie klas I-III) i 1000m (uczniowie klas IV-VI). W dwóch pierwszych biegach liczył się sam udział, a uch uczestnicy wypuszczani byli na start w kilkuosobowych grupkach. Najstarsi rywalizowali o miejsca. Wśród chłopców najszybsi okazali się Piotr Wykrota, Bartłomiej Heba i Kacper Jeżewski, a wśród dziewczynek Nikola Dyjewska, Gabriela Walesic i Lalia Król.

Kolejne rundy XII MosirGutwinRun 2024 odbędą się: 9 czerwca, 14 lipca, 25 sierpnia, 15 września i 13 października.

Patronat honorowy: Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Artur Łakomiec i Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski.

Partnerzy: Galeria Mebli Arkadia, Zakład Produkcyjno – Handlowy Adax, Depil Concept, Ośrodek Szkolenia Kierowców ZygZak, Restauracja Primo, Domek Pod Gwiazdami, Konrad Słowik - Osteopatia i Fizjoterapia, Centrum Rehabilitacji Markmed, Sport Medical Rehabilitacja - Konrad Sulik, Agencja Reklamowa KreoGraf, Bałtowski Kompleks Turystyczny, Restauracja Bałtowski Zapiecek, Szwajcaria Bałtowska, Restauracja Browar Bałtów, Biuro Ochrony Osób i Mienia Scorpion, MimiTorek, Salon Komputerowy Render 2000, Centrum Sport, Pizzeria DaGrasso, Grupa Pałasz Ubezpieczenia, Studio Figura, Finow Polska Sp. z o.o., Fundacja Bo w Nas jest Moc.

Patroni medialni: Lokalna.TV, Radio Kielce, Radio Ostrowiec, Gazeta Ostrowiecka, Echo Dnia.


2024-05-21 13:42 | Autor: MOSiR