Aktualności - Ostrowiecki Bieg Wiosny

Biegowy piknik na Gutwinie - Czekają nagrody finansowe i tablety!


Już 25 maja w Ośrodku Rekreacyjnym Gutwin odbędzie się wielki piknik sportowo – rekreacyjny organizowany pod hasłem „Bieg Wiosny 2013”. Impreza wpisuje się w ogólnopolską akcję „Polska Biega”, organizowaną w jeden weekend w roku w kilkuset miejscowościach w całym kraju. W Ostrowcu Św. jak zwykle czekają cenne nagrody, m.in. dwa tablety, które zostaną rozlosowane wśród uczestników biegów. Na najlepszych w Biegu Open czekają natomiast nagrody finansowe – od 200 do 600zł!

Rok temu biegowi aktywiści zorganizowali w ramach akcji „Polska Biega” 723 biegi w całej Polsce. Wzięło w nich udział ponad 120 tys. osób. W Ostrowcu Św. w imprezie zorganizowanej na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin w biegach wzięło udział niemal 1000 osób w różnym wieku. Obok siebie pobiegły przedszkolaki z rodzicami i dziadkami. W tym roku liczymy na jeszcze więcej, bo bieganie w naszym kraju to już nie tymczasowa moda, a normalność!

Nie próbowałaś nigdy truchtać? A może marzysz o maratonie i nie wiesz, jak się zabrać do systematycznych treningów? Udział w „Biegu Wiosny 2013” jest doskonałą okazją, by rozpocząć przygodę z bieganiem.

„Bieg Wiosny 2013” w Ostrowcu Św. rozpocznie się 25 maja o godzinie 9. O tej porze w Ośrodku Rekreacyjnym Gutwin swoją pracę rozpoczną Biura Zawodów – dla przedszkolaków, Biegu Głównego i Biegu Open. O godzinie 10:00 dziesięciu instruktorów wspólnie z najmłodszymi sportowcami rozpoczną zabawy biegowe dla przedszkolaków. To zresztą nie jedyna atrakcja jaka zostanie przygotowana tego dnia dla najmłodszych. Na terenie parkingu przy placu zabaw specjalnie dla przedszkolaków, którzy wezmą udział w „Biegu Wiosny 2013”, uruchomiona zostanie dmuchana zjeżdżalnia. Do wspólnej zabawy włączą się również powiatowe komendy Straży Pożarnej oraz Policji w Ostrowcu Św. Wszyscy chętni będę mogli poznać niuanse wyposażenia wozu strażackiego, obejrzeć pokaz tresury psa policyjnego. Każdy będzie też mógł tego dnia oznakować swój rower (punkt zlokalizowany będzie obok „woprówki”).
Punktualnie o godzinie 12 na 3-kilometrową trasę wybiegną pierwsi uczestnicy Biegu Głównego (wziąć udział może każdy bez względu na wiek i płeć), któremu przyświeca hasło - „Nieważne jest, jaką lokatę zajmiesz i w jakim czasie pokonasz trasę”. Wzorem ubiegłych lat podczas Biegu Głównego prowadzona będzie natomiast klasyfikacja na najaktywniejszą szkołę, w której placówki oświatowe prowadzone przez Gminę Ostrowiec Św. będą walczyć o nagrody finansowe z przeznaczeniem na zakup sprzętu sportowego.

O godzinie 13 na starcie staną uczestnicy Biegu Open na dystansie 5 kilometrów. W biegu tym prawo startu mają osoby w wieku od 16 tego roku życia (rocznik 1997 i starsi) bez względu na płeć i miejsce zamieszkania. W Biegu Open obowiązywać będzie opłata wpisowa (25zł), w ramach której każdy uczestnik otrzyma specjalnie przygotowany pakiet startowy. Na najlepszych w Biegu Open czekają nagrody finansowe – 200, 400 i 600zł!
Rejestracja on-line do Biegu Open (na stronie www.ostrowiecbiega.mosir.ostrowiec.pl) została przedłużona do 23 maja! Do tego samego dnia przyjmowane będą opłaty wpisowego przelewem na konto. Organizator zdecydował również o prowadzeniu zapisów do Biegu Open w dniu zawodów w godzinach od 10:00 do 11:30 w Biurze Zawodów Biegu Open. W dniu 24 maja (piątek) zgłoszenia nie będą przyjmowane!

Wśród wszystkich uczestników Biegu Open rozlosowany zostanie TABLET! Drugi tablet rozlosowany zostanie wśród wszystkich uczestników Biegu Głównego (3000m – bez rywalizacji) i Biegu Open. Dla uczestników Biegu Open oznacza to dwie szanse na wygranie tabletu! Wśród uczestników Biegu Głównego i Biegu Open rozlosowane zostaną ponadto inne nagrody rzeczowe.

2013-05-17 13:44 | Autor: JS