Aktualności - MosirGutwinRun

Sylwester Lepiarz wrócił na Gutwin i znów był poza konkurencją!


Uczestnicy biegu tuż po starcie

W niedzielę w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin odbyła się 1. runda cyklu „VIII MosirGutwinRun 2020 – Półmaraton i Maraton na raty”. Po ponadrocznej przerwie do rywalizacji na Gutwinie dołączył Sylwester Lepiarz i tradycyjnie nie miał sobie równych, wygrywając zdecydowanie oba biegi. W marszu nordic walking, w niełatwych warunkach, najlepiej poradził sobie Remigiusz Woźniak – propagator tej formy ruchu w Ostrowcu Świętokrzyski i instruktor akcji „Chodzę Bo Lubię”. Impreza już na starcie cieszy się znakomitą frekwencją.

Impreza przeprowadzona została w podwyższonych rygorach sanitarnych z uwagi na wciąż panującą w naszym kraju pandemię koronawirusa. Każda z trzech konkurencji – bieg na 10km, bieg na 5km oraz marsz nordic walking na dystansie 5km – potraktowane zostały jako osobne imprezy, a ich uczestnicy odseparowani od siebie. Niestety nie wszyscy chętni mogli wziąć udział, gdyż jak wszystkich organizatorów imprez biegowych w naszym kraju, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim również obowiązują narzucone odgórnie limity. Z uwagi na zakaz organizowania takich imprez z udziałem kibiców w tej edycji MosirGutwinRun zrezygnowano z przeprowadzania biegów dla dzieci, gdyż trudno było sobie wyobrazić udział najmłodszych bez czujnego nadzoru ich opiekunów.Rywalizacja rozpoczęła się od startu na dłuższym dystansie, czyli na nieco ponad 10-kilometrowej trasie zaliczanej do „Maratonu na raty”. Mimo wysokiej temperatury zwycięzca – Sylwester Lepiarz z pobliskiego Wronowa – zameldował się na mecie już po niespełna 35 minutach, wyprzedzając drugiego na mecie Rafała Gontarczyka z Ostrowca Świętokrzyskiego o prawie 3 minuty! Podium uzupełnił Marcin Wojtan ze Starachowic. Wśród kobiet najszybsza była Małgorzata Skowron z Radomia, przed swoją krajanką Moniką Wiązowską i Anna Sadza ze Skarżyska-Kamiennej.W biegu na nieco ponad 5km, zaliczanym do „Półmaratonu na raty” od pierwszych metrów na czoło wysunął się nie kto inny tylko Sylwester Lepiarz, sprawiając wrażenie, że mocny start „na dyszkę” nie pozostawił na nim większego zmęczenia. Linię mety przekroczył po 16 minutach i 45 sekundach, wyprzedzając o ponad 2 minuty Wojciecha Jarosza ze Starachowic i Michała Jagiełło z Lubieni. Wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się ostrowczanka Dominika Łukasiewicz (nieco ponad 21 minut od startu), a na podium uplasowały się też Aleksandra Korulczyk z Bałtowa i Sylwia Hamera z Ostrowca Świętokrzyskiego.W marszu Nordic Walking rywalizacja nie jest prowadzona, a czasy osiągnięte przez uczestników podawane są dla celów statystycznych. Odnotować należy jednak debiut w imprezie nowej grupy reprezentującej prowadzonej od tego roku w naszym mieście akcji „Chodzę Bo Lubię”, odpowiednika znanej od lat akcji „Biegam Bo Lubię”. Jej uczestnicy pokonują trasę dość sprawnie i co ważne bardzo poprawnie technicznie.Kolejna runda do „VIII MosirGutwinRun 2020” odbędzie się już 26 lipca, a zapisy ruszą 17 lipca. Obowiązek potwierdzenia udziału w 2. rundzie mają również uczestnicy 1. rundy. Zapisy odbywać się będą wyłącznie poprzez stronę internetową www.ostrowiecbiega.pl i potrwają tylko przez tydzień.

Patronat nad imprezą tradycyjnie objęli Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski i Fundacja Wychowanie przez Sport . Partnerami imprezy są Zakład Produkcyjno – Handlowy „ADAX”, Ośrodek Szkolenia Kierowców ZYGZAK, Hotel Accademia, DaGrasso, MimiTorek, Fitness Klub Centrum, Salon Komputerowy Render 2000, Agencja Reklamowa KreoGRAF, Sport Medical 20trening EMS & Rehabilitacja, Galeria Mebli ARKADIA, Bałtowski Kompleks Turystyczny, Gościniec Bałtowski Zapiecek, Centrum Rehabilitacji Markmed, Piekarnia i Cukiernia SKALSKI, Impuls Czyżewscy Dom Treningu, Depil Concept. Patronat medialny sprawują Radio Kielce, Radia Fama, Rekord - Radio Świętokrzyskie, Radio Ostrowiec, Echo Dnia, Gazeta Ostrowiecka, Świętokrzyskie 7 Dni, CoZaDzien.pl i OstrowiecNews.pl, Lokalna.TV, LTVK Krzemionki.

Zobacz wyniki: biegu na 10km | biegu na 5km | marszu Nordic Walking.

Zobacz zdjęcia: biegu na 10km | biegu na 5km | marszu Nordic Walking.

2020-07-06 12:51 | Autor: JS