Aktualności - Ostrowiec Biega

Ostrowieccy biegacze policzyli się z cukrzycą!


Około 150 osób wzięło udział w I Biegu WOŚP „Policz się z cukrzycą” zorganizowanym przez Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy „OstroBiec” i ostrowieckim sztabem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do puszek trafiło łącznie 4017 złotych z przeznaczeniem na zakup pomp insulinowych dla kobiet w ciąży.

Impreza miała charakter happeningowy, ale organizatorzy przewidzieli puchary i nagrody rzeczowe dla biegaczy, dla których liczy się też rywalizacja. Ze statystycznego punktu widzenia należy zatem odnotować, że 2-kilometrową trasę biegu w Parku Miejskim najszybciej pokonali Michał Karasiński z Janowic w gminie Waśniów, przed Łukaszem Żaczkiem i Przemysławem Pronobisem (obaj z Ostrowca Św.) – wśród mężczyzn oraz Kinga Kacuga z Bałtowa, przed Małgorzatą Klin i Joanną Parasiak (obie z Ostrowca Św.) – wśród kobiet. W biegu głównym wzięło udział 126 osób. Odbyły się również biegi dla dzieci na krótszych dystansach, w których wzięło udział 22 osoby. Za udział w biegu głównym należało do puszki WOŚP wrzucić co najmniej 20zł. Górnej granicy nie było, a dla najhojniejszego darczyńcy przewidziano dodatkowy puchar i upominki. Został nim radny miejski Aron Pietruszka. Dzień przed biegiem na popularnym portalu społecznościowym zlicytowany został ponadto numer startowy oznaczony „jedynką”. Najwyższą kwotę – aż 350zł! – zadeklarowała ostrowczanka Magdalena Machnicka.

- Ostrowczanie policzyli się z cukrzycą, a Stowarzyszenie „OstroBiec” zorganizowało swoją pierwszą imprezę biegową. Dziękuję całemu zespołowi „OstroBiec” , który stanął na wysokości zadania. I zapraszamy w przyszłym roku, bo znów będziemy biegać z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy – powiedziała po zakończeniu imprezy prezes Ostrowieckiego Stowarzyszenia Biegaczy „OstroBiec” Anna Bober.

Zobacz: Zdjęcia z biegu

2018-01-14 14:04 | Autor: JS