Aktualności - Aktywna Majówka z MOSiRem

Aktywna Majówka z MOSiRem


Wszystkie osoby, które chciałyby aktywnie spędzić majówkę, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowiec Św. zaprasza do udziału w zajęciach z nordic walkingu. Ta forma ruchu zdobywa coraz większą popularność wśród osób w każdym wieku i nikogo już nie dziwi widok spacerujących kobiet i mężczyzn z kijkami.

Chcąc propagować nordic walking i integrować środowisko amatorów ruchu, MOSiR zaprasza na Gutwin zarówno osoby dopiero poznające tajniki tej formy aktywności, jak i bardziej doświadczone. Instruktorka Małgorzata Kościelak w czasie zajęć zaprezentuje zasady prawidłowego treningu, skoryguje ewentualne złe nawyki ruchowe i przedstawi wytyczne odnośnie najefektywniejszego spaceru z kijkami.

Zajęcia zaplanowano na trzy dni. W niedzielę 1 maja spotkanie z instruktorką przewidziano na godz. 9.30. Po krótkiej rozgrzewce zebrani wezmą udział w ok. 5-kilometrowym spacerze w ramach 1. rundy cyklu biegów IV MosirGutwinRun 2016. Co ciekawe, wszyscy uczestnicy marszu nordic walking mogą zarejestrować się do udziału w IV MosirGutwinRun 2016 na takich samych zasadach jak biegacze (na stronie www.ostrowiecbiega.pl w zakładce MosirGutwinRun) i będą brali udział w losowaniu bardzo atrakcyjnych nagród rzeczowych. Podobnie jak biegacze startujący w ww. biegu po zaliczeniu czterech z sześciu rund cyklu otrzymają pamiątkową koszulkę!

W poniedziałek 2 maja i wtorek 3 maja treningi nordic walking odbywać się będą w godzinach 9.30-10.30 i 17.00-18.00. Dla osób nie mających własnych kijków będzie istniała możliwość nieodpłatnego skorzystania ze sprzętu MOSiR. Zebranie uczestników w okolicach pomieszczenia ratowników na Gutwinie, a spacer z kijkami odbywać się będzie wokół stawów i w okolicznych lasach.

Udział w zajęciach jest oczywiście nieodpłatny, można skorzystać z jednych, dwóch lub trzech zajęć - zależeć to będzie wyłącznie od woli uczestnika. Przyjdź, poznaj nordic walking i ciesz się dobrym zdrowiem!


2016-04-19 08:54 | Autor: JS