Aktualności - Biegam Bo Lubię

BiegamBoLubię Wiosnę!


Wielkimi krokami zbliża się kolejny sezon ogólnopolskiej akcji „BiegamBoLubię”. Wiosna to idealny moment, by rozpocząć przygodę z bieganiem. W Ostrowcu Świętokrzyskim startujemy w niedzielę 3 kwietnia o godzinie 9.30 w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin.

Rozpoczęcie treningów po zimowej przerwie wcale nie jest proste. Zastane mięśnie i stawy, sztywne ścięgna. Jak więc rozpocząć bieganie, jak się zmotywować i przede wszystkim, jak to zrobić bezpiecznie nie narażając się na kontuzje? Ten ostatni problem dotyczy wszystkich, a w szczególności osób rozpoczynających przygodę z bieganiem. Nie musicie jednak się tym martwić! Mamy dla Was ciekawą propozycję na rozwiązanie problemów z motywacją, techniką i bezpieczeństwem.

Otwarte treningi BiegamBoLubię - 7 sezon w Polsce, 4 sezon w Ostrowcu Św.

BiegamBoLubię - to największy niekomercyjny projekt w Polsce promujący ideę biegania. Biegać każdy może, jeden lepiej a drugi gorzej – to fakt. Niestety większość początkujących i będących na początku swojej biegowej przygody raczej biega gorzej i popełnia wiele błędów technicznych. One w konsekwencji uprzykrzają bieganie, zniechęcają i prowadzą do drobnych kontuzji i urazów. Trenerzy ostrowieckich spotkań w ramach „BiegamBoLubię” od trzech lat podpowiadają i uczą, jak unikać tych błędów.

Darmowe zajęcia z profesjonalnym trenerem

W ramach realizowanej akcji zapewniamy dwa razy w tygodniu (w każdy czwartek 18 i w każdą niedzielę o godzinie 9.30) spotkania z trenerami wszystkim chętnym, którzy biegają lub dopiero chcieliby zacząć. Staramy się, aby możliwość dołączenia do grona osób czerpiących radość z biegania była w zasięgu każdego, a treningowe początki – dzięki wsparciu trenerów i innych biegaczy – stały się jak najłatwiejsze. Nasi trenerzy to profesjonaliści. Posiadają nie tylko fachową wiedzę i przygotowanie, ale sami biegają i osiągają sukcesy.

ChodzęBoLubię Nordic Walking

Nowością w 2016 roku będę niedzielne spotkania z nordic walking. Jeśli obawiasz się, że bieganie może Cię przerosnąć na obecnym etapie, zacznij od spacerów z kijkami nordic walking. Propozycja jest skierowana nie tylko do osób już uprawiających nordic walking, ale również do tych, którzy chcą spróbować tej formy ruchu po raz pierwszy. Do dyspozycji będzie bezpłatna wypożyczalnia specjalistycznych kijków, a w pierwszych krokach nordic walking pomoże wykwalifikowany instruktor, który nauczy przyjmować prawidłową postawę podczas chodzenia z kijkami oraz pokaże techniki chodzenia. Spotykać się będziemy w każdą niedzielę o godzinie 9.30.

Co zyskujesz?

Rozpoczęcie treningów pod okiem profesjonalnego trenera to jedna z najlepszych rzeczy jaką możecie dla siebie zrobić. Oto najważniejsze kwestie jakich nauczycie się i dowiecie podczas BBL-owych treningów: prawidłowa rozgrzewka przed i schładzanie po treningu, rozciąganie statyczne i dynamiczne, technika biegu, plany treningowe, ćwiczenia stabilizujące i mobilizujące, odżywianie oraz wsparcie przy przygotowaniu do zawodów …i wiele, wiele innych. Poza tym znajdziecie na treningach wzajemne wsparcie i motywację wspaniałej ekipy, której nie groźne deszcze, ściegi i upały.

Przyjdźcie na zajęcia BiegamBolubię bo warto!

Uważamy, że bieganie ma sprawiać nam wielką przyjemność. Dlatego nie wywieramy ciśnienia, nie stawiamy na wyniki i z nikim się nie ścigamy. Osoby na różnym poziomie biegowego zaawansowania inspirują się nawzajem i czerpią ze swoich doświadczeń – ich koegzystencja pozostaje chyba największą wartością naszej akcji!

2016-03-25 10:47 | Autor: JS