Aktualności - Biegam Bo Lubię

BBL Ostrowiec Św. charytatywnie


Reprezentacja „BiegamBoLubię” Ostrowiec Św. wzięła udział w ogólnopolskiej imprezie „PKO Bieg Charytatywny”. Akcja odbyła się w 12 miastach w całym kraju. Ostrowczanie pobiegli w Lublinie.

Organizatorem imprezy była Fundacja „Wychowanie przez Sport”, organizator ogólnopolskiej akcji „BiegamBoLubię”. Aktywność biegaczy biorących udział w biegu zostanie przeliczona na złotówki, a uzyskana w ten sposób kwota przekazana będzie na dożywianie dzieci z ubogich rodzin w 12 województwach, w których odbywał się bieg. Kwota, którą Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże na cel charytatywny wyniesie maksymalnie 50 tys. zł na każdą lokalizację, a jej ostateczna wysokość uzależniona będzie od ilości pokonanych przez zespoły okrążeń.

Do biegu zorganizowanego w Lublinie zgłosiła się ostrowiecka drużyna reprezentująca firmowane przez Fundację „Wychowanie przez Sport” ogólnopolskie zajęcia „BiegamBoLubię”. Drużyna w składzie Krzysztof Sidowski, Izabela Komar (trenerzy ostrowieckich zajęć BBL), Katarzyna Jackowska, Urszula Pyszkowska i Paweł Wosiek przebiegła w biegu sztafetowym ponad 18 tysięcy metrów, co przełożyło się na 40 obiadów dla dzieci. To dziewiąty wynik wśród sześćdziesięciu sztafet startujących w Lublinie.

2015-09-22 17:34 | Autor: JS