Aktualności - Ostrowiec Biega

Organizowany przez Stowarzyszenie Na Rzecz Samorządowych Rad Osiedlowych i Gminnych w Ostrowcu Św. w dniu 25.09.2016 r. BIEG ZWYCIĘSTWA ma już siedmioletnią tradycję. Impreza nawiązuje do wrześniowych obchodów rocznicy zakończenia II wojny światowej. W tym roku Bieg Zwycięstwa zostanie zorganizowany wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji i połączony z 5. rundą cyklu biegów „IV MosirGutwinRun2016”.

2016-09-08 13:46

W miniony weekend ostrowczanie uczestniczyli w dwóch ciekawych wydarzeniach biegowych. W Krakowie odbył się 15. PZU Cracovia Maraton, a w Kazimierzu dolnym I Bieg Kazimierski im. Jana Pawła II.

2016-05-17 08:56

W niedziele odbyła się druga edycja sieBIEGA Półmaratonu Kieleckiego. Na trasie nie zabrakło oczywiście ostrowczan. Najszybciej z trasą 21,097 km uporał się Łukasz Starachowski, który zameldował się na Kolporter Arenie, gdzie usytuowano metę, po 1 godzinie 34 minutach i 39 sekundach. Wygrał, tak jak przed rokiem, Łukasz Woźniak ze Strawczyna, finiszując w czasie nowego rekordu imprezy - 1:11:07.

2016-05-09 14:41

W miniony weekend równocześnie w 33 krajach rozpoczął się bieg Wings for Life World Run. Imprezę wyróżnia nietypowa formuła sportowa… Zawodnicy nie biegną do mety, ale uciekają przed nią, a w zasadzie przed wyznaczającym ją jadącym za uczestnikami samochód. W Polsce impreza odbyła się w Poznaniu, a samochodem zamykającym stawkę ponad 4 tysięcy biegaczy jechał sam Adam Małysz. Najdalej, bo przez 71,12 kilometra, po ulicach Wielkopolski uciekał mu ostrowczanin z pochodzenia, wychowanek trenera Kazimierza Jarosa - Tomasz Walerowicz. W zeszłym roku był drugi!

2016-05-09 14:20

W stolicy odbyła się czwarta edycja Orlen Warsaw Marathon, nazywanego też Narodowym Świętem Biegania. Nie mogło tam zabraknąć reprezentantów Ostrowca Św.

2016-04-30 08:45

W dniach 7-8 maja odbędzie się VI Sandomierski Sportowy Weekend Kwitnących Sadów. W programie m.in. bieg górski, cross-duathlon, bieg na 10km, półmaraton i nordic walking.

2016-03-16 13:41

W ostatni weekend lutego w całym kraju odbyło się ponad 100 imprez pod hasłem „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Ostrowczanie biegali m.in. w Kielcach i Lublinie. Z sukcesami, bo w stolicy świętokrzyskiego bieg wygrał Sylwester Lepiarz, a w stolicy Lubelszczyzny najlepsza wśród kobiet była Kinga Kacuga.

2016-03-05 08:58

Czwórka śmiałków z Ostrowca Św. zmierzyła się z trudami II Zimowego Maratonu Bieszczadzkiego, który odbył się w ostatni dzień stycznia w Cisnej. Na trasie liczącego 44,6km biegu stanęło 661 osób. Wygrał krakowianin Andrzej Lachowski, któremu pokonanie maratońskiego dystansu (z niewielkim nadkładem) zajęło 3 godziny, 4 minuty i 46 sekund.

2016-02-05 12:07

W sobotę w Lublinie odbył się 10-kilometrowy bieg z serii „Cztery Dychy do Maratonu”. Był to trzeci etap tej popularnej imprezy biegowej, składającej się na przygotowania do majowego biegu maratońskiego w stolicy województwa lubelskiego. Bieg ukończyło 1179 osób. Zwyciężył Ukrainiec Andrzej Starżyński (Chemik Noxy Puławy / Klementowice) z czasem 00:32:25. W Lublinie rywalizowało kilkoro stałych bywalców ostrowieckich zajęć „Biegam bo Lubię”.

2016-02-01 20:11

Trójdzielne kalendarze opatrzone zdjęciem z ubiegłorocznych Ostrowieckich Biegów Niepodległości trafią do czwórki ostrowczan, którzy wzięli udział w konkursie ogłoszonym przed feriami przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, wydawcy portalu OstrowiecBiega.pl. Gratulujemy!

2016-02-01 12:38